Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Slavní angličtí rockeři Smokie po třech letech opět v Brně

Slavní angličtí rockeři Smokie po třech letech opět v Brně

Email Tisk

Slavní angličtí rockeři Smokie po třech letech opět v BrněZveme všechny fanoušky poctivého anglického rocku na koncert glamrockové legendy. Skupina Smokie se do ČR pravidelně ráda vrací, protože zde má masivní posluchačskou základnu, která je vždy vítá s otevřenou náručí. V pondělí 17. února 2014 je v brněnské Hale Vodova uvidíme a uslyšíme opět po třech letech a připomeneme si naživo nejen jejich největší hity, mezi které patří písně „Living Next Door To Alice“, „Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me“, „Lay Back In The Arms Of Someone“ či „Needles And Pins“.

 

 

 

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvolili název Smokie, pod kterým vystupují dodnes. Na začátku kariéry tvořili sestavu kapely Chris Norman (zpěv, kytara), Alan Silson (kytara, zpěv), Terry Utley (zpěv, baskytara) a Pete Spencer (bicí).

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí města, kde bydleli. Brzy však jejich popularita začala prudce stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou téměř již padesátiletou existenci vydali Smokie 23 studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bicí; Martin Bullard - klávesové nástroje.  

Z řady světových hitů můžeme kromě výše uvedených jmenovat také písně „Mexican Girl“, „Baby Its You“, „Have You Ever Seen The Rain“ a další. O jejich tuzemské popularitě vypovídá i fakt, že některé z jejich hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy). 

Slavní angličtí rockeři Smokie po třech letech opět v Brně

Program večera doplní také předkapela, jejíž jméno ale v tuto chvíli neznáme. Důvod je prostý: koncertu se zúčastní kapela, která bude nejlepší. Tímto tedy vyzýváme k zaslání demo CD své kapely na adresu Brnokoncert, Minská 15, 616 00 Brno. Z těchto CD porota vybere kapelu, která pak bude mít možnost odehrát 40 minutový koncert před Smokie. Uzávěrka pro zasílání CD je 31. 1. 2014. Veškeré aktuality týkající se soutěže o předkapelu budou komunikovány v Novinkách na www.brnokoncert.cz.

Info: www.brnokoncert.cz http://www.smokie.co.uk/  http://www.smokie-cz.com

Aktualizováno ( neděle, 15 září 2013 14:09 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner
Banner
Banner