Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Slayer & Megadeth - European Carnage Tour

Slayer & Megadeth - European Carnage Tour

Email Tisk

Slayer & Megadeth - European Carnage TourV pražské O2 Aréně se představí dvě zásadní formace thrash metalu! Celá jedna polovina známé velké trash metalové čtyřky - Slayer a Megadeth - spojí své síly na jarním evropském turné, v jehož rámci se zastaví i v České republice. Thrash metalový svátek bude hostit O2 Arena v neděli 10. dubna 2011.

 

 

 

SLAYER

Na úplném začátku, kde neexistují žádné plány, žádné cesty ani žádné hranice, SLAYER napadli svět se svým novým hybridem z kovu a punku. Těžší, rychlejší a temnější než ostatní, Slayer (kytaristé Kerry King a Jeff Hanneman, zpěvák / basista Tom Araya, a bubeník Dave Lombardo) Slayer, foto: (c) 2010 Jaromír Zajíček - FotoZajda.cznastavili nový standard, který všichni ostatní nadále jen sledovali. A tak to v podstatě bylo od roku 1981 a pokračuje až do současnosti. Revolver, SPIN i Metal Hammer neváhali označit kapelu jako nejlepší "živou" kapelu v průběhu několika let. Slayer pocházejí z Kalifornie a jejich první studiové album Show No Mercy vyšlo o tři roky později. Na kontě jich má kapela celkem jedenáct, poslední přírůstek do jejich diskografie s názvem World Painted Blood pak přibyl loni. Pohled na svět očima Slayer je děsivý, témata jejich tvorby jsou jak globální genocida, chaos našeho zlomeného politického systému, tak i moc v těsné blízkosti světových hrůz. Vystoupení Slayer slibují mnohé, rozhodně však nečekejte žádné balady, žádná akustická čísla, žádná pomalá tempa. SLAYER: Tom Araya, Jeff Hanneman, Kerry King, Dave Lombardo

www.slayer.net

 


MEGADETH

Během posledních dvou dekád si MEGADETH vydobyli nepřehlédnutelné místo na metalové scéně, jejíž odnož, thrash metal, v podstatě de?novali. Drtivá síla skladeb a strhující texty zaujaly fanoušky již od samých začátků kapely, tedy od roku 1983, kdy se tato formace, pocházející z Los AMegadeth, foto: (c) 2010 Jaromír Zajíček - FotoZajda.czngeles, dala dohromady. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy. Megadeth se proslavili především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu Rust In Peace, které se dostalo na osmé místo mezi dvě stě nejprodávanějších umělců v USA a často je nazýváno jako nejlepší speed/thrash metalové album všech dob. Hudbu Magadeth cha- rakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované hudební motivy, pompézní kytarová sóla a samozřejmě Mustainův typický vokál. Kapela za 26 let aktiv- ního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění. Šest alb v pořadí jdoucích po sobě bylo oceněno platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli Megadeth nominováni na nej- lepší metalovou kapelu. Do dnešního dne vydali Megadeth dvanáct alb, s posledním titulem Endgame se ozvali loni. David Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Krom něj tvoří současnou sestavu kapely Chris Broderick, Shawn Drover a Dave Ellefson.

www.megadeth.com


Vstupenky lze zakoupit na www.livenation.cz

Více informací na http://www.livenation.cz

Slayer & Megadeth - European Carnage Tour, foto: (c) 2010 Jaromír Zajíček - www.FotoZajda.cz

 

Aktualizováno ( pondělí, 07 březen 2011 15:18 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner