Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 21. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Smokie tour 2009

Smokie tour 2009

Email Tisk

Smokie tour 2009 - plakát akce19. května 2009 v 19 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Když v roce 1974 skupina KINDNESS z anglického Bradfordu vystupovala v jednom z londýnských klubů a "očarovala" zde přítomného Nickyho Chinna ( polovinu producensko-autorského tandemu Chinn-Chapman který produkoval např. Sweet, Suzi Quatro nebo Mud) natolik, že přesvědčil svého "parťáka" a nabídli Kindness smlouvu, nastala v životech a kariéře čtyř muzikantů zásadní změna a zlom!

Hned v úvodu následujícího roku 1975 se skupina na nátlak producentů přejmenovala na SMOKEY aby posléze dostal název v listopadu téhož roku "definitivu" drobnou pravopisnou úpravou na SMOKIE. V následujících cca. 4 letech svými hity bodovali ve většině evropských hitparád ale také např. v Austrálii a stali se skutečnou megahvězdou. Skupinu tehdy tvořili : Chris Norman (sólový zpěv,dopr. kytara), Alan Silson (zpěv, sólová kytara), Terry Uttley (zpěv, basová kytara ) a Pete Spencer (vokál, bicí). Z této sestavy zůstal v současné podobě skupiny sice již pouze basista Terry Uttley, ale ač se to zdá být neuvěřitelné i po více jak 33 letech od jejího vzniku nelze skupinu stále přehlédnout a dává o sobě jaksepatří vědět! Stále "brázdí" světová pódia křížem krážem a vzhledem k velkému počtu fanklubů, které má skupina i v současnosti po celém světě (včetně české republiky) se zdá, že zdaleka ještě neřekla poslední slovo a nechystá se za sebou přibouchnout dveře.

Koncerty Smokie dnes odrážejí celou dosavadní kariéru skupiny a nová sestava, doplněná o charismatického zpěváka Mika Crafta kromě muzikantské zručnosti a úžasné atmosféry a pocitu návratu do "sedmdesátek" nabízí všechny své největší hity pěkně jeden po druhém (jen občas proložené novějším repertuárem)... a tak zde zaznívají "nestárnoucí" a stále žádané hity jako např. : "Living Next Door To Alice" (u nás jako "Alenka v říši divů" v podání Karla Zicha), "If You Think You Know How To Love Me", "Lay Back In The Arms Of Someone" (u nás jako "Prohrát není žádná hanba" v podá skupiny Argema), "Mexican Girl", "Dont Play Your Rock n Roll To Me" , "Baby Its You", "Oh Carol", "Needles And Pins" (u nás jako "Mýdlový princ" v podání Václava Neckáře) nebo "Have You Ever Seen The Rain".

Být špičkovou evropskou skupinou, přijímanou i po tolika letech a proměnách hudebního vkusu, působit stále svěže, nadšeně a zaujatě a dokázat na koncertech profesionálně dokonale interpretovat chytlavé písně, to už samo o sobě představuje určitou kvalitu, kterou stojí za to, pokud se ta šance nabídne, vidět a slyšet!


Smokie Tour 2009

18.5. Mladá Boleslav 
19.5. Pardubice
20.5. Ústí nad Labem
21.5. Brno
22.5. České Budějovice

Více na www.smokie-cz.com.

Aktualizováno ( pátek, 17 duben 2009 17:38 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na INTERBEAUTY PRAGUE

SOUTĚŽ o rodinnou hru DŮM SNŮ

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner
Banner
Banner