Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Soutěž ČRDM u příležitosti 15. ročníku Bambiriády 2013

Soutěž ČRDM u příležitosti 15. ročníku Bambiriády 2013

Email Tisk

bambiriadaSvět se zmenšuje, můžeme například denně cestovat přes hranice a studovat třeba u protinožců. Statistika říká, že většina lidí v naší republice žije v sídlech do pěti tisíc obyvatel. Ale tobě se někdy spíš zdá, že úplně nejmenší místo je to, kde žiješ, že už tam všechno a všechny znáš. Znamená to ale, že tato místa nejsou ničím výjimečná?

Buď tím, kdo najde nejzajímavější příběh vlastního města nebo vesnice.  Představ si, že máš napsat zprávu pro jinou civilizaci, která přijde tisíce let po nás nebo žije v jiné části vesmíru. Vypátrej a popiš zajímavosti, které dělají místo, kde žiješ, výjimečným! Je to památka, historická událost, písnička, jídlo nebo nějaká současná slavná osobnost? Nebo něco úplně jiného.

A neomezuj se při pátrání na informace na internetu, ty si může najít každý. Zkus se pozeptat rodičů, prarodičů,  učitele  nebo vedoucího oddílu.  Zajdi  na místa,  kde  se shromaždují  informace  v různých podobách: knihovny, muzea nebo archivy.

Myslíš,  že  zprávu  -  poselství  za  celé  město  nebo  vesnici  -  by  neměl  psát  jeden  člověk?  Můžete s kamarády nebo spolužáky pracovat společně, nebo každý zvlášť – a na závěr si ve třídě nebo na oddílové schůzce uspořádat debatu, během níž si své nálezy představíte a porovnáte.

Přidej ke své zprávě také sdělení  od koho jsi informace získal a co jsi při tom prožil. Pokud pořídíš nějaké fotky nebo uděláš vlastní kresby, určitě je přidej do obálky.

Pošli nám  vše do 15. dubna 2013  na adresu: 
Blanka Lišková
Česká rada dětí a mládeže
Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1
 
Prvních deset nejpoutavějších  poselství odměníme zajímavými  dárky pro jednotlivce nebo celou skupinu účastníků. Soutěž je určena pro děti a mladé lidi, ideálně ve věku 11-19 let, ale možnost zapojit mladší nebo starší je otevřena. 

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:24 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner