Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Spolkový dům v Chrudimi

Spolkový dům v Chrudimi

Email Tisk

Spolkový dům v ChrudimiV sobotu 12. září 2009 byl po rekonstrukci slavnostně otevřen Spolkový dům v Chrudimi (bývalé Divadélko Mír na Palackého třídě).

Generálním dodavatelem stavby byla firma ATOS spol. s r. o., Ledeč nad Sázavou, projektoval ji ing. arch. Jan Klimeš z ateliéru Zelený dům, Pardubice. Celková cena stavby je 25,5 mil. Kč, z toho státní dotace činila 9,9 mil. Kč. Ve Spolkovém domě jsou ve foyer umístěny tři reliéfní plastiky od Jiřího Středy nazvané Rozhovory, v přilehlém parčíku se nachází keramická homole od autorky Aleny Dvořákové. Ozdobný nápis a grafiku interiéru provedl J. Tázler.

 

Ve Spolkovém domě se nachází multifunkční sál pro 100 diváků, který může být využit jako divadelní sál s důrazem na konání loutkových představení nebo jako sál konferenční, přehlídkový, filmový, koncertní apod. Dále se zde nacházejí čtyři různě velké klubovny, určené pro spolkovou činnost a Spolková místnost, která může být využita i jako učebna. Mimo plánované akce pro veřejnost bude sál s jevištěm sloužit jako zkušebna pro různá zájmová, divadelní a pěvecká sdružení.


Během Dne otevřených dveří navštívilo v sobotu objekt 650 zájemců, kteří se mj. mohli zúčastnit první zkoušky sboru Salvátor nebo shlédnout loutkové představení pro děti. V neděli zde proběhla první zkouška folklórního souboru Kohoutek, ostatní spolky se zapojují do chodu v těchto dnech. Spolkový dům provozuje Chrudimská beseda, městské kulturní středisko.

 

 

Aktualizováno ( pondělí, 14 září 2009 16:09 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner