Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Srpnová PEVNOST je svorníkem fantastických světů

Srpnová PEVNOST je svorníkem fantastických světů

Email Tisk

PEVNOST

Temná věž. Opus magnum krále (nejen) hororu Stephena Kinga konečně dorazilo na plátna kin. Takže jsme se museli, prostě museli pořádně podívat na vše, co je pro příběh pistolníka, muže v černém a světa, který se hnul, příznačné a důležité – a to napříč knihami, filmem i komiksy.

U neobvykle geniálních děl jsme se ale zdrželi i ve Fokusu, protože co? Protože Twin Peaks. Nová řada i skvělá doplňková kniha. Pro odreagování jsme poklábosili s Marinou Sirtis aka poradkyní Troi ze Star Treku. A přihodili plnou nůši seriálových i filmových novinek i recenzí, třeba na mazlíčka Luca Bessona – nejdražší evropský film Valerian a město tisíce planet.

A jdeme číst. Jana Rečková vás pozve v temné fantasy do Labyrintu u Mrtvého ženicha, oslavíme dvacet let s Harrym Potterem a mrkneme, co dělala drsná Mercy Thompsonová v Praze a jak si poradila se zdejšími vlkodlaky. A nesmíme zapomenout na nádherně ilustrovanou knihu od samotného George R. R. Martina, kde navštívíme sídlo červa. Jo a slovutné a legendárně kultovní Kladivo na čaroděje jde do finále své první sezony, takže u toho nesmíme chybět.

Pro fanoušky komiksů jsme připravili zase dvě stránky recenzí a ohlédnutí za supr stripy... a pro všechny je tu ohlédnutí za festivalem animovaného filmu v Třeboni. Ostatně festivaly... je libo report z Festivalu fantazie, největší akce pro fanoušky u nás? Není problém. Nebo z Euroconu? Taky máme. Podobně jako náš hrdina Matracman jsme totiž plně vybavení a připravení postavit se nudě kdykoliv a kdekoliv. Takže ano, nechybí ani to nejzajímavější z YouTube, videoher a deskovek.

Pokud se chcete na chvilku v klidu odstřihnout od světa, doporučujeme naše povídky (přesně tak akční, jak je máte rádi), výlet s Lucií Lukačovičovou do čínských pekel a s Mílou Lincem do časů, kdy jižní Francií táhla vojska upalující kacíře i dobré křesťany, protože „Bůh ty své pozná, když my ne“. My jsme cool a ať se svět pohne sebevíc a muž v černém prchne, jak chce daleko, naše

Pevnost je ve fantastice jistota!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 24 červenec 2017 09:44 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner