Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Stanislav Lem: Solaris

Stanislav Lem: Solaris

Email Tisk

Solarisrecenze audioknihy: SOLARIS

Až se zaposloucháte do první kapitoly této knihy, udělejte si čas. Zavřete oči a vnímejte jenom hlas jednoho z nejslavnějších českých hlasatelů, Richarda Honzoviče, k němuž se přidá jeho dcera Renata Volfová.

Doporučuji ale, než si zvyknete, že jste v kosmické lodi na planetě Solaris, nepouštějte si knížku v autě. Nahrávka je totiž natolik autentická, že pokud vám běží motor auta na neutral, začnete pozvolna vnímat zvuky, které k autu jaksi nepatří. Patří ke kosmické lodi. Než mi došlo, že je zvuk audionahrávky tak geniálně vymyšlen, měla jsem už namířeno s autem do servisu. Divně šumělo. Nebylo to ale auto, byl to oceán. A ne jen tak ledasjaký oceán. Byl to inteligentní oceán, který dokáže zhmotnit nejskrytější lidské myšlenky. A co víc! Dokáže nám přivést kopie lidí, které jsme milovali, ale dávno ztratili. Geniální, nemyslíte? Ovšem co na to lidská psychika v uzavřeném prostoru lodi...? Unesou takovou neuvěřitelnou mystiku dobrovolní obyvatelé planety Solaris?

I když obsazení této science fiction sčítá tak pět osob, každá má svůj specifický hlas. V dialozích dvou mužů přesně poznáte, který je který. Vždy bude jeden z nich podbarven armosférou připomínající vesmír. Doprovodná hudba může klidně soutěžit o nejúspěšnější filmovou nahrávku. Je totiž příjemné poslouchat spojení charismatických hlasů, napínavého děje a poutavé hudby.

Anotace:

Solaris - audiokniha obsahuje nahrávku podle vědeckofantastického románu, jehož autorem je Stanisław Lem. Čtou Richard Honzovič a Renata Volfová.

Co se stalo na vědecké stanici Solaris? Stříbřitý kolos se vznáší nad planetou zcela pokrytou tajemným oceánem. Stanice je v dezolátním stavu, všichni se chovají jako šílení - všichni, až na Gebariana. Ten je mrtvý. Oceán vykazuje známky abnormální inteligence, a zatímco se Dr. Kelvin snaží rozkrýt příčinu podivného chování zbylé posádky, tajemná síla planety se pomalu vkrádá i do jeho mysli…

Autor:

Stanisław Lem (1921 - 2006)
Nejslavnější polský spisovatel 20. století, filozof a futurolog, jehož dílo ovlivnilo světovou sci-fi literaturu. Ve svých knihách spojuje vášeň pro technologie a filozofická témata. Technologie a sci-fi prostředí však ustupují filozofickým otázkám, které jsou nosnou linkou jeho díla, což jej činí stále aktuálním. Kniha Solaris patří k jeho vrcholným dílům a byla přeložena do 27 jazyků.


Účinkující:

Richard Honzovič (1934 - 2005)
Je považován za jednoho z nejznámějších hlasatelů, moderátorů a dabérů. Už jako malý chtěl pracovat v médiích a tak po maturitě v roce 1952 nastoupil do Československého rozhlasu. Chvíli poté působil i jako hlasatel zpráv v Československé televizi. Jelikož se v roce 1968 podílel na protiokupačním vysílání, nesměl na obrazovku a byl propuštěn. Pracoval pro Krátký film Praha a namlouval komentáře Československého filmového týdeníku a mnoha technických a přírodopisných dokumentů. Uváděl pořad Objektiv, jeho hlas se objevil ve Filmopolisu a České sodě. V soutěži TýTý dvakrát obsadil třetí místo. 

Renata Volfová (1959)
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála ve filmech mj. Prodloužený čas (1984) a Fešák Hubert (1984), ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih.

 

Titul zvítězil v kategorii Nejlepší zvuk v rámci vyhlašování výročních cen Audiokniha roku 2014, které jsou udělovány vydavatelům a tvůrcům audioknih s cílem ocenit produkci kvalitních českých audioknih a motivovat tak vydavatele v jejich činnosti.

 


Název:                  SOLARIS
Autor:                    Stanislav LEM
Interpret:               Richard Honzovič , Renata Honzovičová Volfová

Délka:                   9 hodin a 6 minut

Vydavatel:           Tympanum audioknihy
                              Audiotéka

E-shop:                 Ke stažení

 

Tympanum audioknihy    

 

Audiotéka 

 Audiotéka

 Audiotéka.cz nabízí:

-  2500 audioknih ke stažení v celkové délce více než 6800 hodin mluveného slova.
-  Možnost bez rizika vyzkoušet službu i konkrétní audioknihu díky ukázkám a kapitolám zdarma.
-  Online platební metody a SMS platby.
-  Poslech okamžitě po nákupu, žádné čekání.
-  Aplikace pro mobilní telefony zdarma (iPhone, Android, Windows Phone 7).
-  Moje Polička - zakoupené audioknihy dostupné vždy a odkudkoliv na serverech.
-  Uživatel si buduje vlastní virtuální knihovnu, má možnost opakovaného stažení.

 

   Audiotéka

 

Aktualizováno ( pondělí, 21 březen 2016 08:08 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Teprve manželství odhalí milencům, jak je život ve dvou složitý.

Victor de Broglie


Reklama

Banner