Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Starosta podepsal první smlouvy o dotaci z Evropské unie

Starosta podepsal první smlouvy o dotaci z Evropské unie

Email Tisk

Podpis smlouvy o dotaci z EUStarosta města Jan Čechlovský slavnostně podepsal společně se statutárním místopředsedou Regionální rady NUTS II. - Severovýchod vicehejtmanem Romanem Línkem první smlouvu o poskytnutí dotace z Evropské unie na projekt Rekonstrukce Klášterních zahrad a Zlaté stezky v Chrudimi. Na její realizaci získalo město 20.346.663,30 Kč.

"Jedná se o podepsání první ze smluv s příjemci dotace. Jsem rád, že díky ní se v Chrudimi vybuduje další hezká část a vlastně se rozšíří i historické centrum. Věřím, že tuto investici za 24 milionů korun ocení nejenom místní obyvatelé a žáci blízkých škol, ale i návštěvníci tohoto krásného královského města," řekl k podpisu Línek.

Cílem projektu je rekonstrukce Klášterních zahrad včetně sanace ohradních zdí zahrad a dále rekonstrukce městského turistického okruhu Zlaté stezky v Chrudimi. Aktivity realizační fáze projektu spočívají v novém dispozičním uspořádání zahrad určených pro herní a společenské aktivity. V části Plato v novém řešení relaxačního prostředí, v částích Promenáda, Štěpnice a Korzo v obnově zeleně, v části Rozária vytvořením květinových záhonů. Vzniknou nové pochůzné plochy a vstupy do zahrad, dojde k novému směrovému, výškovému i šířkovému uspořádání Zlaté stezky. Důvodem pro realizaci je také skutečnost, že stávající prostor plnohodnotně neplní funkci odpočinkového místa, nemá zajištěn bezbariérový přístup a neslouží veřejnosti. Projekt řeší tyto uvedené nedostatky. Realizátorem projektu je město Chrudim, cílovou skupinou široká veřejnost, především místní obyvatelé a žáci škol. Projekt významným způsobem přispěje ke zlepšení kvality života ve městě.

Aktualizováno ( pondělí, 06 říjen 2008 20:09 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner