Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Stylové rozloučení s fanoušky A Banquet

Stylové rozloučení s fanoušky A Banquet

Email Tisk

Skupina A BanquetSkupina A Banquet se rozhodla ukončit svou činnost a zve tak na poslední festivaly.

Jejich předposlední vystoupení se uskuteční 1. srpna 2014 na Sázavafestu a poslední hned druhý den 2. srpna 2014 na festivalu Natruc v Kolíně.

Přijďte se s nimi rozloučit.

 

 

 

Pražská rocková kapela A Banquet se rozhodla po téměř pěti letech ukončit svou činnost. Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. 

Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat," říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský. „Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit," dodává bubeník Richard Spilka.
A Banquet během své existence odehráli téměř 200 koncertů, mimo jiné v Anglii, Rusku, Itálii Maďarsku nebo v Polsku.

Skupina A BanquetTěch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malej. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečný debaty v dodávce... o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: 'Matěji, běž se zeptat na cestu.' 'Ne, teď seš na řadě ty..'," vzpomíná Richard Spilka.

Michael s Richardem představili už na jaře svůj nový hudební projekt Rituály (www.facebook.com/ritualyritualy), ze kterého by se postupně měla vyvinout plnohodnotná kapela.

Pro Rituály jsme se rozhodli textovat v češtině. Doufám, že nás naši fanoušci budou sledovat dál," říká ke vzniku nového projektu baskytarista Michael Vácha.

A další hudební plány má i zpěvák A Banquet Matěj, který se chystá odjet na čas do zahraničí.

Určitě budu v hudbě dál pokračovat, mám už spoustu nápadů a několik písniček, ale chci tomu nechat volný průběh, možná něco vydám za rok, možná za dva, uvidíme," dodává s úsměvem Matěj Káninský.

Skupina A BanquetMoc děkujeme všem lidem, kteří nás během těch pěti let podporovali a nejvíc samozřejmě našim fanouškům. Sledujte naše nové projekty a těšíme se, že se s vámi uvidíme na posledních koncertech," vzkazují kluci společně svým příznivcům.

A Banquet si jako předkapelu pro své pražské koncerty vybrali například Imagine Dragons, The Cribs nebo Hadouken!. Debutovou desku Breath nahrávali z části v Chicagu pod dohledem Steva Albiniho (Nirvana, Pixies). Pod všemi oficiálními nahrávkami kapely je podepsán producent Boris Carloff, se kterým kapela spolupracovala od úplných začátků. A Banquet byli také nominováni jako objev roku v cenách Anděl a ve stejné kategorii vyhráli anketu Žebřík.

Více na www.a-banquet.com.

Aktualizováno ( neděle, 27 červenec 2014 10:49 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Krásná žena patří všem, ošklivá jen tobě.

INDICKÉ PŘÍSLOVÍ


Reklama

Banner
Banner
Banner