Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Support Lesbiens a Waltari zdvojnásobují své turné

Support Lesbiens a Waltari zdvojnásobují své turné

Email Tisk

Support LesbiensNa četné žádosti příznivců obou skupin a pro zájem pořadatelů z ostatních měst, rozšiřují Support Lesbiens s Waltari své společné podzimní turné o další koncertní zastávky. Vyjma dříve ohlášených měst kapely zavítají nově také do Jablonce nad Nisou, Plzně, Brna, Krnova a Českých Budějovic.

Turné vypukne 15. listopadu 2014 v Pardubicích, bezmála přesně dvacet let poté, co se Support Lesbiens a Waltari střídali na jednom pódiu na pražském festivalu Cross Town Traffic.


Waltari znám přes dvacet let a i když byli vždy tvrdší kapelou než my, líbilo se mi, jak mají stylově široký záběr. Myšlenku společného turné podpořilo i setkání s jejich klávesistou, který se přišel podívat na křest naší poslední desky," říká kytarista Hynek Toman.

A budou to právě skladby z loňského alba Leave A Message +420 602 30 30 35, které doprovodí největší hity Support Lesbiens na podzimním turné. Vedle stálic typu Sweet Little Something, Cliché nebo Twice Shy tak zazní např. Changes, The City nebo skladba Love Is Nonsense, ke které skupina v závěru prázdnin natočila videoklip.

Do zahájení turné kapela plánuje zvěřejnit ještě videoklip k písni Mr. Zero, kterou tento týden vysílá do rozhlasového éteru a vydat záznam akustického koncertu, který odehrála pro projekt hudební stanice Óčko "G2 acustic stage" počátkem září v Retro Music Hall. K výborné atmosféře tohoto koncertu, který bude v listopadu vydán jak na DVD tak CD, přispěla i účast tří výtečných hudebních hostů - herečky, bavičky a moderátorky Ivy Pazderkové, která Support Lesbiens doprovodila na ukulele, zpěvačky Kataríny Landlové a perkusionisty Tokhiho.

Waltari
Českým publikem zbožňovaná pětice muzikantů z Helsinek, která proslula strhujícím mixem zdánlivě neslučitelných žánrů a živelnými koncerty, vznikla v roce 1986. Do dnešního dne vydali Waltari včetně kompilací a EP nahrávek devatenáct alb, koncertovali bezmála po celém světě, spolupracovali s Finským národním baletem i řadou symfonických orchestrů. Do Čech, které vnímají jako svůj druhý domov, zavítali prvně hned zkraje porevoluční éry. Od té doby zde odehráli desítky koncertů napříč celou republikou a navázali spolupráci s tuzemskou hudební scénou, když nahrávali či vystupovali s Lenkou Dusilovou nebo kapelou Wohnout.

V současnosti Waltari dokončují nové album, které vyjde v celé Evropě v lednu příštího roku. Na první singl z desky se ale fanoušci kapely mohou tešit ještě před zahájením turné se Support Lesbiens.

Waltari

 

Waltari a Support Lesbiens TOUR 2014:

15.11. Pardubice - ABC Klub
16.11. Písek - KD Písek
17.11. Zlín - Masters of Rock café
18.11. Praha - Rock Café
21.11. Most - KD Meduza
22.11. Jablonec nad Nisou - Woko Music Club
23.11. Plzeň - KD Šeříkovka
27.11. Brno - KC Semilasso
28.11. Karlovy Vary - Lidový dům
29.11. Krnov - Kofola Music Club
3.12. Ostrava - DK Akord
4.12. České Budějovice - Art IGY

 

 

Více na: www.supportlesbiens.cz, www.facebook.com/OficialniSupporti a www.facebook.com/Waltari.

Aktualizováno ( pátek, 14 listopad 2014 07:38 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner