Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 20. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výstavy Svátek loutkářů oslaví i chrudimské muzeum

Svátek loutkářů oslaví i chrudimské muzeum

Email Tisk

Svátek loutkářů oslaví i chrudimské muzeumNa první jarní den 21. března rovněž připadá Světový den loutkového divadla. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi při této příležitosti připravilo vernisáž první ze dvou výstav k devadesátinám nejslavnější české loutky - Hurvínka. Vedle vernisáže výstavy nazvané Spejbl a Hurvínek na poličce bude také slavnostně zahájen provoz Centra pro badatelskou, dokumentační a publikační činnost, které zajistí kvalitnější zázemí pro vědeckou práci a umožní zpřístupnění archivních materiálů ze sbírek muzea odborné veřejnosti.

Rok 2016 je pro Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve znamení oslav devadesátých narozenin nejslavnější české loutky - Hurvínka. Ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka, Supraphonem a dalšími subjekty připravilo pro svoje návštěvníky dvě tematické výstavy a celou řadu doprovodných akcí, ve kterých bude samozřejmě hlavní roli hrát sám oslavenec.

Hurvínkův rok v MLK začíná 21. března 2016 v 17 hodin vernisáží výstavy "Spejbl a Hurvínek na poličce". Z výstavní místnosti v přízemí Mydlářovského domu se stane pracovna vášnivého sběratele s poličkami plnými loutek, figurek a nahrávek inspirovaných známou dvojicí. Návštěvníci si budou moci v pohodlí sběratelova křesla poslechnout ukázky z nahrávek Divadla Spejbla a Hurvínka, a posléze se zapojit do detektivní hry, v níž budou pátrat po neposedném Hurvínkovi, který ze sběratelovy poličky uprchl a skryl se v prostorách muzea.

Vernisáži bude v 16 hodin předcházet slavnostní otevření Centra pro badatelskou, dokumentační a ! publikační činnost. Díky podpoře Ministerstva kultury ČR vzniklo v nádherných historických prostorách nacházejících se přímo naproti sídlu muzea moderní badatelské centrum s veškerým potřebným zázemím pro vědeckou práci. Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vedle moderně vybavených prostor k dispozici studijní materiál z knihovny Muzea loutkářských kultur i jeho rozsáhlého archivu.

V rámci programu u příležitosti Světového dne loutkového divadla budou návštěvníci moci využít mimořádné pondělní otevírací doby muzea a vstupu zdarma do všech výstavních prostor MLK.

Více na http://puppets.cz

Aktualizováno ( úterý, 08 březen 2016 07:03 )  


Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Není nic hroznějšího nežli vzájemná lhostejnost známých lidí vůči sobě.

HAUPTMANN


Reklama

Banner
Banner