Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Světové Vánoce s Harrym Potterem a cestou do Betléma

Světové Vánoce s Harrym Potterem a cestou do Betléma

Email Tisk

VánoceKrajská knihovna v Pardubicích pořádá, ve spolupráci s Východočeským muzeem, Východočeskou galerií, Kulturním centrem Pardubice a Galerií města Pardubic, 29. listopadu 2014 již 3. ročník Dne pro dětskou knihu. Letošní celodenní akce (od 9 do 17 hodin) pro rodiče s dětmi nese podtitul „Vánoce letem světem“.

Dozvíte se, jaké poklady nosí skřítek Julenissen, zahrajete si vánoční pexeso, seznámíte se s čarodějnicí, která nosí dárky italským dětem, prožijete vietnamský Nový rok a přivoníte ke koření českých vánočních perníčků. Váš čas příjemně uplyne při poslechu vánočních koled.

Při závěrečném společném zpívání koled s folkovou skupinou Pouta zažijeme chvilku rozjímání před příchodem Ježíška. Za splněné úkoly na soutěžních stanovištích obdrží malí dobrodruzi razítko do soutěžní karty, kterou mohou proměnit za registraci do knihovny na 1 rok zdarma. V krajské knihovně, na Zámku, Příhrádku a v Domě U Jonáše si mohou děti i rodiče ve výtvarných dílnách vyrobit vánoční ozdoby.


V knihovně Vás také čeká zážitkový program s Harrym Potterem v Bradavicích nebo improvizovaná pohádka “O oříšku, který chtěl být v cukroví”. V Galerii města Pardubic se také seznámíte s technikou quillingu, na Zámku si projdete cestu k Betlému, kde si za splněné úkoly můžete vysloužit volný vstup na výstavu “Od hliněné destičky k tabletu” a v Domě U Jonáše si můžete vytvořit lepolero.

Harry Potter - Vánoce
Součástí akce je veřejná sbírka pro zvířátka z útulků Pardubického kraje. Pro pejsky a kočičky můžete do knihovny přinést deky, ručníky, krmivo (granule, kapsičky), piškoty, hračky a také podestýlku (kočkolit). Zároveň pokračujeme ve sbírce knih pro děti, které potom předáme do dětských domovů a nemocnic.

Krajská knihovna v Pardubicích je multifunkčním centrem informací a vzdělání. Nabízí kvalitní alternativu k trávení volného času, snaží se podporovat amatérské umělce a výtvarníky - poskytnout jim prostor pro prezentaci jejich děl. Cílem krajské knihovny je podílet se na celkovém rozvoji všech generací.

Aktualizováno ( neděle, 23 listopad 2014 19:32 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner