Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Světové Vánoce s Harrym Potterem a cestou do Betléma

Světové Vánoce s Harrym Potterem a cestou do Betléma

Email Tisk

VánoceKrajská knihovna v Pardubicích pořádá, ve spolupráci s Východočeským muzeem, Východočeskou galerií, Kulturním centrem Pardubice a Galerií města Pardubic, 29. listopadu 2014 již 3. ročník Dne pro dětskou knihu. Letošní celodenní akce (od 9 do 17 hodin) pro rodiče s dětmi nese podtitul „Vánoce letem světem“.

Dozvíte se, jaké poklady nosí skřítek Julenissen, zahrajete si vánoční pexeso, seznámíte se s čarodějnicí, která nosí dárky italským dětem, prožijete vietnamský Nový rok a přivoníte ke koření českých vánočních perníčků. Váš čas příjemně uplyne při poslechu vánočních koled.

Při závěrečném společném zpívání koled s folkovou skupinou Pouta zažijeme chvilku rozjímání před příchodem Ježíška. Za splněné úkoly na soutěžních stanovištích obdrží malí dobrodruzi razítko do soutěžní karty, kterou mohou proměnit za registraci do knihovny na 1 rok zdarma. V krajské knihovně, na Zámku, Příhrádku a v Domě U Jonáše si mohou děti i rodiče ve výtvarných dílnách vyrobit vánoční ozdoby.


V knihovně Vás také čeká zážitkový program s Harrym Potterem v Bradavicích nebo improvizovaná pohádka “O oříšku, který chtěl být v cukroví”. V Galerii města Pardubic se také seznámíte s technikou quillingu, na Zámku si projdete cestu k Betlému, kde si za splněné úkoly můžete vysloužit volný vstup na výstavu “Od hliněné destičky k tabletu” a v Domě U Jonáše si můžete vytvořit lepolero.

Harry Potter - Vánoce
Součástí akce je veřejná sbírka pro zvířátka z útulků Pardubického kraje. Pro pejsky a kočičky můžete do knihovny přinést deky, ručníky, krmivo (granule, kapsičky), piškoty, hračky a také podestýlku (kočkolit). Zároveň pokračujeme ve sbírce knih pro děti, které potom předáme do dětských domovů a nemocnic.

Krajská knihovna v Pardubicích je multifunkčním centrem informací a vzdělání. Nabízí kvalitní alternativu k trávení volného času, snaží se podporovat amatérské umělce a výtvarníky - poskytnout jim prostor pro prezentaci jejich děl. Cílem krajské knihovny je podílet se na celkovém rozvoji všech generací.

Aktualizováno ( neděle, 23 listopad 2014 19:32 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner
Banner
Banner