Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výtvarné umění Tajemství automatické kresby v nás

Tajemství automatické kresby v nás

Email Tisk

Mužská a ženská stránka jako výsledek automatické kresby (foto: M. Fílová)Různě zabarvený zážeh někde tam uvnitř. Můžeme jej rozpoznat a můžeme jej popsat? Kde vznikl? A proč se vlastně zableskl? Napadne nás, zda jej vykřesala hlava, srdce či mysl. Řeč je o pocitu, který člověka ovládá na různě dlouhou dobu. Někdy jej lze zaznamenat v podobě jiskřičky, která se zablýskne a zhasne. Jindy se rozhoří jako plamen, z něhož se rozšíří požár.

Ať už se vás zmocňuje zoufalství bez konce, neutěšitelný žal nebo taková radost, že byste se nejraději chtěli rozkrájet, máte nyní možnost se ze svých pocitů vykreslit. Že nejste žádní umělci? Nevadí! Talent není třeba. Postačí vám pouze vaše vlastní pocity a chuť vdechnout jim jakoukoli formu prostřednictvím barev a papíru. Vůbec se při svém počínání ani nepotřebujete pozastavovat nad tím, jak vaše dílo vypadá. Je prostě jen vaše. Jakou má podobu, řídí pouze vaše srdce, které pro daný okamžik poslalo vaši hlavu na dovolenou. Při svém počínání je možné vybrat si barvu (i poslepu), klidně si zavřít oči, cítíte-li, že je to lepší, a začít vytvářet libovolné tahy. Výhodou je, že tvořit jste schopni dokonce i v situaci, kdy neumíte svůj pocit vůbec pojmenovat.

Během vzniku vašeho díla či po něm je možné, že se dostaví například uvolnění, jinýVýsledek automatické kresby v podobě ptáka (foto: M. Fílová) pohled na věc nebo jiný pocit a podobně. Třeba se o sobě samých dozvíte něco nového, třeba se jen ujistíte o tom, co jste tušili nebo vnímali již dříve v minulosti. Způsob, jakým provedete jednotlivé tahy, o vás může mnohé prozradit.

Ať již vaše sezení při automatické kresbě dopadne jakkoli, každopádně získáte vlastní prostor, kde se můžete svobodně vyjádřit bez ohledu na vnější okolnosti, které vás běžně svazují. Oporu vám samozřejmě během sezení poskytne zkušený průvodce s bohatými zkušenostmi s automatickou kresbou. Ten vám podá pomocnou ruku prostřednictvím výkladu vaší kresby či při nastínění řešení, jež však může proběhnout opět jen ve vaší režii. Existuje i možnost, že vám váš průvodce vytvoří harmonizační obraz za účelem pozitivního působení na vás samé.

Více informací získáte též na www.padmastudio.cz.

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:36 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner
Banner
Banner