Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 19. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Taliesyn vydávají očekávané album Zvesela!

Taliesyn vydávají očekávané album Zvesela!

Email Tisk

Taliesyn vydávají očekávané album Zvesela!Pražská skupina, pojmenovaná podle pololegendárního velšského básníka Taliesyna, vznikla na konci 90. let s ambicí navázat na to nejlepší ze západní folkové scény let šedesátých a sedmdesátých. V průběhu let však Taliesyn zaznamenal zásadní odklon k osobité folkrockové fúzi, kombinující vlivy lidové hudby, folku, blues, jazz i rocku. To i díky personálním změnám mezi debutem a albem Zvesela!. „Polovinu kapely tvoří noví hráči -na basu Filip Benešovský, autor loňského megaprojektu The Wall 2009, na klávesy Jirka Neužil a na bicí Radim Chrobok. S novými členy je znatelnější příklon k jazzu a experimentům se zvukem, také instrumentální možnosti kapely jsou nyní vynikající.“ Doplňuje zpěvák Jan Bičovský.

Vynikající hudebníci, působící také vedle mateřské kapely v řadě dalších projektů (např. kapely Bran, Before Breakfast, Neřež, Marie Rottrová apod.), umožňují Taliesynu realizovat každou píseň s jiným výrazem a v jiném žánru, od subtilních lidových písní, přes jazz, latinu, folk Simonovského nebo Dylanovského ražení, či blues až k tvrdšímu pojetí folkrocku.

Taliesyn vydávají očekávané album Zvesela! 

Taliesyn natočil 14 písní alba Zvesela! ve zlínském studiu V během 14 dnů. Kapele se nadále daří nedržet se jediného stylu, takže se sice ještě ve třěch písních vrací k ostrovnímu folku baladami Black Is The Colour a Lord Franklin a odrhovačkou The Cobbler. Veedle těchto skladeb zařadila ale i 5/4 blues I Just Can't Keep from Crying a námořnický žalozpěv Sally Free & Easy, výpravnou epopej s barokní vsuvkou Sentimentality, skopičinu Výčepní, z jejíhož textu pochází i název alba "Zvesela!", temnou Dead Travel Fast, dva ohlasy českého folklóru Bosé tělo a Viselec, lehce oplzlou latinku Husy... a album končí písní Café, která jako jediná pochází ze života a je tedy i třeskutě dojemná. Kapela se také vymezuje k tzv. „keltsko-irské“ škatulce, jak je definována v ČR, a jak potvrzují slova leadra kapely Jana Bičovského. „Ostrovní folk ražení the Pentangle nebo John Martyn je pro nás nadále inspirací. Nejde totiž ani tak o to, že se rozhlížíme dál než k „ostrovům“, což jsme dělali odjakživa, ale spíš o to, že ta "ostrovní" muzika nejsou jen irské balady a tance na způsob ministerstva švihlé chůze. Zejména britský - anglický folk jako kdyby pro Čechy neexistoval. Prostě harfičky a zamlžený zrak nejsou nic pro nás.“

Taliesyn vydávají očekávané album Zvesela!

Taliesyn:
Jan Bičovský – zpěv, bouzouki, harmonika
Vojtěch Jindra – akustická kytara
Robert Fischmann – příčná flétna, low whistle, high whistle, zpěv, perkuse
Filip Benešovský – baskytara, zpěv
Jiří Neužil – klávesy
Radim Chrobok – bicí
www.taliesyn.cz

  

 

 

 

 

Aktualizováno ( neděle, 20 březen 2011 13:29 )  


Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o hru ESCAPE ROOM

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Jediný prostředek, jak snést život - je považovat jej za krásný.

John Lennon


Reklama

Banner
Banner