Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Technickou gramotností pedagogů ke zvyšování kvality a efektivity výuky

Technickou gramotností pedagogů ke zvyšování kvality a efektivity výuky

Email Tisk

TegramZákladní škola Dr. Jana Malíka v Chrudimi realizuje v současné době projekt v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Pardubického kraje "Technickou gramotností pedagogů ke zvyšování kvality a efektivity výuky", který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Od  pátku 13. do neděle 15. listopadu 2009 se konal další seminář projektu TeGram  určený pro dvě skupiny pedagogů školy. Hlavním cílem tohoto semináře bylo částečné vyrovnání rozdílů ve zvládnutých a osvojených dovednostech mezi účastníky v jednotlivých skupinách. Tomu také odpovídal především páteční program.


Náplní pátečního semináře skupiny "pokročilých" bylo prohloubení dovedností použití produktu Office Word 2007 pod vedením zkušeného lektora Pavla Štáfka, který profesionálně zodpověděl všechny dotazy.


Tegram, foto: Jaromír Zajíček"Experti" se pod vedením Ing. Jaromíra Zajíčka učili zpracovávat fotografie pomocí českého programu Zoner Photo Studio. Postupovali od jednoduchých úkolů typu ořezat fotografii po změny její velikosti, orámování, vkládání textů, úpravy estetických vad fotografie, vytváření panoramatických snímků až po vztváření HTML fotogalerií, tisk a vztváření CD či DVD s fotografiemi.

V sobotu se skupiny vyměnily. "Experti" pod vedením Michaely Štáfkové pracovali s kamerou, zvukem a fotografiemi. Učili se používat program Windows Movie Maker. Učitelé natočili vlastní video, které potom sestříhali pomocí uvedeného produktu do krátkého ozvučeného videoklipu. Všechny výše uvedené dovednosti budou moci pedagogové ihned vyžít při zpracovávání foto a video dokumentace z jednotlivých výukových seminářů s dětmi.


Tegram, foto: Jaromír ZajíčekNedělní program zahájil Pavel Štáfek pro všechny účastníky důležitou přednáškou o nyní, ve školách tolik diskutovaném autorském právu. Ujasnil pojem autorského díla - co jím je a co není - a osvětlil právní podstatu užití autorského díla a podmínek jeho legálního užití.


Dále už obě skupiny pracovaly opět samostatně, i když téma bylo společné - Office PowerPoint 2007. Každá skupina se učila upravovat vzhled své prezentace a používat základní efekty. "Experti" se také učili vkládat do prezentace animace, video, hypertextové odkazy a další efekty, které PowerPoint 2007 umožňuje.

Tegram, foto: Jaromír ZajíčekNa konci semináře potom skupina "pokročilých" vypracovala výstup v podobě pracovního listu ve Wordu a skupina "Expertů" výukovou prezentaci vytvořenou v PowerPointu. Tyto výstupy budou zveřejněny na portálu projektu Tegram.


Více na www.zsmalika.cz/tegram/.

 

Aktualizováno ( středa, 02 prosinec 2009 14:22 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner