Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba The Afghan Whigs se po dvou letech vrátí do Lucerna Music Baru

The Afghan Whigs se po dvou letech vrátí do Lucerna Music Baru

Email Tisk

The Afghan Whings se po dvou letech vrátí do Lucerna Music Baru Do pražského Lucerna Music Baru se po dvou letech vrací americká rocková kapela The Afghan Whigs. Tentokrát sebou přiváží i svoje nové album  In Spades. Koncert se koné 5. srpna 2017. Kromě standartních vstupenek za 590 Kč, bude v prodeji také 25 kusů VIP lístků, které umožňují účast na zvukovce, setkání s kapelou a obsahuje i upomínkový předmět.

Album, na kterém se objeví i píseň "Oriole", je definována jen a pouze svou mystickou vnitřní logikou. In Spades je totiž album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. "Je to strašidelná deska," říká Greg Dulli, frontman a a hlavní autor Afghan Whigs. "Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť," dodává Dulli 

In Spades jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili. Zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně toto album kapelu zase o kus posouvá dopředu.

The Afghan Whings

Kapela ve složení  Dulli, kytaristé Dave Rosser a Jon Skibic, bubeník Patrick Keeler, multiinstrumentalista Rick Nelson a spoluzakladatel a basák Whigs John Curley, vdechla desce In Spades neskutečné kouzlo. Stejně tomu bylo u jejich předešlého triumfálního "návratového" alba, Do To the Beast, které se jako jejich první album dostalo do Top 40.

Dva měsíce po konci turné Whigs v roce 2015 se kapela sešla v Nelsonově studiu Marigny Sound v New Orleans a během týdne natočila polovinu z deseti písniček z In Spades. In Spades je působivým dokumentem toho, čím The Afghan Whigs byli a kam se vydají dál. Pro Dulliho a Curleyho to je cesta, která trvá několik desetiletí od jejich počátků u Sub Pop dodnes.

Standartní vstupenky jsou k zakoupení za 590 Kč + poplatky od 9. 3. V prodeji je ale také 25 ks VIP vstupenek za 3.140 Kč. VIP vstupenka umožňuje účast na  vukovce, setkaní s kapelou a upomínkový předmět. VIP ticket: soundcheck party, Meet & Greet with the band and merchandise item.

musicbar.cz | facebook.com/afghanwhings  

Aktualizováno ( neděle, 12 březen 2017 15:46 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner