Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Tip na audioknihu: Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji

Tip na audioknihu: Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji

Email Tisk

Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závojiAudiokniha z vydavatelství Tebenas obsahuje dva případy slavného detektiva, jehož autorem je sir Arthur Conan Doyle.

Účinkují Jiří Tomek, Jaroslav Kuneš, Maxmilián Hornyš, Zuzana Slavíková a další. Režie Zdeněk Kozák.

Dvě dramatizace povídek Sira A.C. Doyla z archivu brněnského studia Českého rozhlasu.

Barvíř na penzi byl okraden svou o dvacet let mladší manželkou a mladým sousedem. Oba mladí lidé zdá se uprchli. Barvíř najme Sherlocka, aby oba vypátral, netuší však, jakým směrem se pátrání stočí.

Podnájemnice v závoji - vyprávění ženy, skrývající obličej pod závojem, odhalí skutečný průběh několik let starého neštěstí.

 

Sir Arthur Conan Doyle (1859-1930)

Britský spisovatel, proslulý především příběhy o Sherlocku Holmesovi, jež zásadně ovlivnily podobu detektivního žánru. Původním povoláním lékař. Jako autor byl velmi plodný - jeho tvorba zahrnuje kromě detektivek také historické a fantastické povídky a romány, dramata, poezii a literaturu faktu. Působil rovněž jako válečný zpravodaj. Byl aktivní v politice - kandidoval do parlamentu, zasazoval se o dodržování práva v případech protiprávně odsouzených, vystoupil proti nelidským podmínkám v belgickém Kongu a organizoval mezinárodní podporu jejich zlepšení, veřejně hájil zájmy Velké Británie ve válečných konfliktech, prosazoval projekt vybudování tunelu pod Lamanšským průlivem. Věnoval se také sportu, byl jedním z prvních automobilistů ve Velké Británii, propagoval začínající lyžování. V závěru života se zaměřil na šíření spiritismu.

Jiří Tomek (1931-2013)

Vystudoval JAMU a v letech 1986-2001 tu pracoval jako pedagog. Působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, Divadle bratří Mrštíků v Brně, Divadle E. F. Buriana v Praze, Státním divadle Brno a od roku 1967 v Městském divadle Brno. Vytvořil desítky rozhlasových, televizních i filmových rolí. Držitel Ceny Františka Filipovského (1998) za celoživotní mistrovství v dabingu.

Jaroslav Kuneš (1939)

Klatovský rodák zamířil po vystudování DAMU do Brna, kde nejprve získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků (1964-1981). Poté až do odchodu do penze v roce 2003 patřil k oporám Národního divadla Brno. Působil jako pedagog na JAMU i na brněnské konzervatoři. Seznam jeho televizních, rozhlasových a dabingových rolí čítá stovky položek.

 

Máte rádi Holmese a chcete poznat některé z jeho méně známých případů? Pak zkuste právě tuhle dvojici povídek. Komorně zpracované příběhy se jako dramatizovaná četba více blíží zážitkům při čtení knihy, než by tomu bylo u rozhlasové hry. A překvapivé zvraty v zápletkách jsou efektní stejně jako u známějších příběhů, se kterými se již posluchači mohli setkat. Nově vydaná klasika detektivního žánru se svou příjemně starosvětskou atmosférou může patřit ke zpestřením dlouhých zimních večerů.

 


Název: Sherlock Holmes - Barvíř na penzi, Podnájemnice v závoji
Autor:   Arthur Conan Doyle

Nakladatelství: Tebenas 
Interpret:            Jiří Tomek , Jaroslav Kuneš , Maxmilián Hornyš , Zuzana Slavíková
Délka:                 52 minut
Kategorie:          detektivky, thrillery
Typ:                     rozhlasová hra
E-shop:              http://tebenas.cz/node/12

 

 

TEBENASTEBENAS - vydavatelství audioknih zaměřené především na české detektivky a archivní rozhlasové nahrávky.
U nových nahrávek klade důraz především na kvalitu zpracování bez ohledu na délku natáčení či výrobní náklady. To je umožněno stabilním a po všech stránkách kvalitně vybaveným týmem (nahrávací studio, režie, grafika...). U archivních nahrávek z produkce Českého rozhlasu půjde nejen o polozapomenuté dramatizace, ale i o perličky či neznámou tvorbu známých českých herců.

Aktualizováno ( pátek, 03 červenec 2015 11:45 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner