Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Tisíce plyšáků míří do Kosova

Tisíce plyšáků míří do Kosova

Email Tisk

Nakládání hračekLidská solidarita existuje! Přesvědčili se o tom vyhlašovatelé sbírky plyšových hraček pro děti z Kosova. Během dvou týdnů se totiž sešly tisíce plyšových hraček pro děti z Kosova.

 

Sbírku vyhlásila Česká rada dětí a mládeže a v Pardubickém kraji se ji aktivně ujalo Občanské sdružení Altus. „Realizovali jsme dvě sběrná místa. V Chrudimi a v Pardubicích. Osobně jsem velmi mile překvapen zájmem veřejnosti a moc ji jménem sdružení děkuji,“ pochvaluje si dobrovolník sdružení Lukáš Nutta a dodává: „Ještě na cestě na pardubické letiště nám lidé volali a po cestě dávali další hračky,“ usmívá se. Poděkování za realizaci sbírky patří nejenom Informačním centrum, ale také pardubické společnosti Retia, která zapůjčila dodávku ke svozu hraček.

 

Do akce se nezapojila jenom veřejnost, ale i obce „Na konci srpna si připomněla naše obec 660 let od první písemné zmínky. Při této příležitosti byla posvěcena vlajka a znak obce. Součástí malých oslav byla také výstava, která mapovala dění v obci v posledních deseti letech. Na dobrovolném vstupném na této výstavě bylo vybráno 1500 Kč, obec zaokrouhlila na částku 2000 Kč a za tuto částku, která byla od začátku určena na charitativní účel, byly zakoupeny plyšové hračky pro děti z Kosova,“ říká starostka obce Bítovany Jana Čechlovská. Ta také věří, že dětem udělají radost a přeje jim hodně štěstí a zdraví.

Hračky mají pomoci dětem v Kosovu. Tam je dopraví Armáda v nejbližších dnech v rámci své další mise.

 „Armáda je náš tradiční partner při Bambiriádě a v minulosti vznikla myšlenka pomoci dětem v chudinských oblastech. Každoročně realizujeme tedy sbírku, která má tamějším pomoci. V současné době navíc začínáme řešit pomoc do Afgánistánu,“ doplňuje Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.


Aktualizováno ( čtvrtek, 09 září 2010 18:35 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner