Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Tisíce plyšáků míří do Kosova

Tisíce plyšáků míří do Kosova

Email Tisk

Nakládání hračekLidská solidarita existuje! Přesvědčili se o tom vyhlašovatelé sbírky plyšových hraček pro děti z Kosova. Během dvou týdnů se totiž sešly tisíce plyšových hraček pro děti z Kosova.

 

Sbírku vyhlásila Česká rada dětí a mládeže a v Pardubickém kraji se ji aktivně ujalo Občanské sdružení Altus. „Realizovali jsme dvě sběrná místa. V Chrudimi a v Pardubicích. Osobně jsem velmi mile překvapen zájmem veřejnosti a moc ji jménem sdružení děkuji,“ pochvaluje si dobrovolník sdružení Lukáš Nutta a dodává: „Ještě na cestě na pardubické letiště nám lidé volali a po cestě dávali další hračky,“ usmívá se. Poděkování za realizaci sbírky patří nejenom Informačním centrum, ale také pardubické společnosti Retia, která zapůjčila dodávku ke svozu hraček.

 

Do akce se nezapojila jenom veřejnost, ale i obce „Na konci srpna si připomněla naše obec 660 let od první písemné zmínky. Při této příležitosti byla posvěcena vlajka a znak obce. Součástí malých oslav byla také výstava, která mapovala dění v obci v posledních deseti letech. Na dobrovolném vstupném na této výstavě bylo vybráno 1500 Kč, obec zaokrouhlila na částku 2000 Kč a za tuto částku, která byla od začátku určena na charitativní účel, byly zakoupeny plyšové hračky pro děti z Kosova,“ říká starostka obce Bítovany Jana Čechlovská. Ta také věří, že dětem udělají radost a přeje jim hodně štěstí a zdraví.

Hračky mají pomoci dětem v Kosovu. Tam je dopraví Armáda v nejbližších dnech v rámci své další mise.

 „Armáda je náš tradiční partner při Bambiriádě a v minulosti vznikla myšlenka pomoci dětem v chudinských oblastech. Každoročně realizujeme tedy sbírku, která má tamějším pomoci. V současné době navíc začínáme řešit pomoc do Afgánistánu,“ doplňuje Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.


Aktualizováno ( čtvrtek, 09 září 2010 18:35 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner