Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Tomáš Klus bude hlavní hvězdou Sázavského koncertu

Tomáš Klus bude hlavní hvězdou Sázavského koncertu

Email Tisk

sazava_klusJiž popáté otevřou letos zahrady Sázavského kláštera své brány návštěvníkům tradičního Sázavského koncertu, který každoročně pořádá u příležitosti svých narozenin muzikant Vít Sázavský z folkrockové kapely Neřež. Koncert se koná za každého počasí v pátek 25. května 2012 od 20 hodin v zahradě Sázavského kláštera ve městě Sázava.

Tomu, že letošní jubilejní koncert bude probíhat opravdu ve velkém stylu, nasvědčují i hudební hosté, které si oslavenec na pátek 25. května do Sázavy pozval.

Mezi fanoušky folklórní hudby snad nenajdete nikoho, kdo by neznal sourozeneckou dvojici Hanu a Petra Ulrychovi, kteří se svou kapelou Javory již téměř čtyřicet let hrají a zpívají původní české písně. Muzikantské kořeny sourozenců Ulrychových jsou však především bigbítové, a tak se v Sázavě návštěvníci koncertu mohou těšit na poprockový příval v podání Hany, Petra a jejich kapely Javory beat, jež ukazuje Ulrychovi tak, jak si je mnozí pamatují z jejich hudebních začátků.

Zlatým hřebem večera bude pak vystoupení stříbrného českého slavíka, zpěváka Tomáše Kluse. Přes své mládí již fenomén české písničkářské scény představí publiku své dvojplatinové album Racek, které získalo ocenění Album roku a Nejprodávanější deska roku 2011. Tomášovy koncerty nabité energií přinášejí brilantní textařské umění v moderním podání, ale také neobyčejně spontánní a uvolněnou komunikaci s publikem. A protože Tomáš Klus má narozeniny také 15. května, stejně jako Vít Sázavský, budou letos v Sázavském klášteře oslavy hned dvojité.

Večer uzavře stálice folkového nebe - kapela Neřež, známá jako pokračovatelka legendárních Nerez, kapely, která před lety okouzlovala posluchače zejména zpěvačkou Zuzanou Navarovou. Další dva zakládající členové Nerez Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský se v Neřež obklopili mladými, ale prvotřídními muzikanty, jež přinesli do kapely nové vlivy a svěží zvuk. Uvidíte a uslyšíte baskytaristu Filipa Benešovského, flétnistu a perkusistu Roberta Fischmanna a hráče na klávesy Víta Beneše, kteří svými výkony podporují pěvecká sóla "otců zakladatelů" Vřešťála a Sázavského a spoluvytvářejí i vytříbený vokální projev celého kvinteta.

Vstupenky v ceně 390 Kč je možné zakoupit v Sázavě, Praze i dalších místech, podrobněji na oficiálním webu koncertu:  www.sazavskykoncert.cz

 

Aktualizováno ( úterý, 24 duben 2012 05:33 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner