Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Příroda Ostatní Toulky krajem: Podhůra

Toulky krajem: Podhůra

Email Tisk

Rozhledna BáraVydejme se poznávat krásy chrudimského okolí a pokusme se zjistit, co vše nám náš kraj nabízí. Necelé tři kilometry od Chrudimi na severu CHKO Železných hor se nachází Podhůra - západní část chrudimských lesů. Nalezneme zde tříkilometrový okruh lesní naučné stezky, lanový park, rozhlednu a venkovní tělocvičně.

Tříkilometrový okruh se skládá ze šesti naučných tabulí. Začátek naučené stezky se nachází na Čertově skalce u rozhledny Bára, kde je umístěna i první naučná tabule, která nás seznamuje s následující cestou a s minulostí Čertovy skalky. Následující tabule rozmístěné po cestě nás postupně seznámí s přirozenou obnovou lesa, s lesní studánkou a koloběhem Lanové centrum, foto: Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czvody v přírodě, s lesnictvím a hospodařením v lese. Poslední tabule je věnována samotnému chrudimskému lesu.

Koho by nelákala procházka přírodou, může navštívit Lanový park, který je od května spolu s občerstvením otevřen každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin pokud neprší a teplota je vyšší než 15°C. Od června až do září pak zahájí každodenní provoz od 10 do 18 hodin. V případě, že ani o adrenalinový zážitek nemáte zájem, tak jistě nepohrdnete nádherným pohledem z rozhledny Bára na Labskou nížinu s pozadím Orlických a Krkonošských hor. A pro milovníky sportu je zbudována třista metrů od Lanového parku i venkovní tělocvična, která plnohodnotně nahradí náčiní v tělocvičně.

Podhůra je skvělé místo pro nádherně strávené odpoledne. A za týden se můžete těšit na další naučnou stezku tentokrát Ke kočičímu hrádku.

mapa CHKO Železné hory Podhůra

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( sobota, 15 květen 2010 20:01 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner