Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Trancefusion představuje - EMMA HEWITT

Trancefusion představuje - EMMA HEWITT

Email Tisk

emma_hewittHvězda australské vokalistky a písničkářky Emmy Hewitt začala stoupat v roce 2007, kdy mezinárodní taneční scénu ohlušila nahrávka Chrise Lakea Carry Me Away, jejíž je spoluautorkou a na níž zpívá hlavní vokály. Skladba měla premiéru ve vlivné show Petea Tonga na londýnském Radiu 1, odkud se vydala na veleúspěšnou cestu po klubech, aby v prosinci 2007 sesadila Toxic Britney Spears z prvního místa amerického žebříčku Billboard Dance Airplay Chart a aby se na něm udržela po celých padesát týdnů.

Skladba zabodovala na prvním místě ve Španělsku a Norsku. Na britských klubových žebříčcích to dotáhla na druhé místo. Hrála ji celá světová DJská elita, mimo jiné také Armin Van Buuren. Tiesto pak o Carry Me Away mluvil jako o nejlepším tracku léta 2007.

V roce 2009 zahájila spolupráci s Dash Berlinem, jedním z nejžádanějších Holanďanů dneška, a jejím výsledkem byl singl Waiting, který Emmu Hewitt vynesl zpět do hvězdných výšin. Skladba bodovala na prvním místě Global Trance Charts a na Winter Music Conference 2010 v Miami získala cenu International Music Dance Award pro nejlepší evropskou skladbu.

Waiting s Emmou Hewitt byl hit rádií v Německu, Belgii a Mexiku, byl zvolen druhým nejlepším snímkem na Van Buurenově věhlasné kompilaci A State of Trance Annnual Countdown, a vydláždil tak Emmě cestu k podpisu smlouvy na debutové autorské album u tanečního megavydavatelství Armada Music.

Poslední její nahrávky Light (Marcus Schossow & Reeves featuring Emma Hewitt) a Live Forever (Lange featuring Emma Hewitt) se obě dostaly na první místo Beatport Dance Charts. Její účast v mezinárodní písničkářské soutěži International Songwriting Competition, v jejíž porotě zasedali osobnosti takových jmen jako Tom Waits, Kings of Leon, Robert Smith (The Cure) či Black Francis (The Pixies), byla korunována prvním místem v kategorii Adult Contemporary.

Během roku 2010 Emma Hewitt intenzivně cestovala, ať už sólově – v USA, Kanadě, na Maltě, v Asii, v Nizozemsku a domovské Austrálii – nebo jako host největších hvězd taneční hudby jako Cosmic Gate, Lange či Dash Berlin. S posledně jmenovaným například odehrála prestižní vystoupení pro 15 000 diváků na festivalu Trance Energy v holandském Utrechtu.

Vedle cestování ale samozřejmě horlivě pracuje na netrpělivě očekávané sólové desce a s nově podepsanou mezinárodní vydavatelskou smlouvou u Chrysalis Songs Belgium začíná kariéra Emmy Hewitt nabírat nové slibné obrátky. O křehké Australance s něžným, nezaměnitelným hlasem určitě ještě uslyšíme.

 

 


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Slávu velkých lidí vždy měříme prostředky, kterými ji dosáhli.

ROCHEFOUCAULD


Reklama

Banner