Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Trancefusion představuje - FIRST STATE

Trancefusion představuje - FIRST STATE

Email Tisk

first_stateSander van Dien, vystupující pod přezdívkou First State, je v současnosti bezesporu jedním z nejzajímavějších a nejtalentovanějších producentů elektronické taneční hudby. Jeho tvorba se už stačila nesmazatelně vrýt do nahrávek a setů největších a nejvlivnějších interpretů progressive a trance music.

Jako First State se podepsal pod několik z největších a nejslavnějších pecek posledních několika let, například „Evergreen“, „Your Own Way“ (feat. Elliot Johns), „Off the Radar“, „Brave“ (feat. Sarah Howells) a „Falling“ (feat. Anita Kelsey).

Po obrovském úspěchu debutové desky Time Frame vydal v roce 2010 u Black Hole Recordings své druhé autorské album nazvané Changing Lanes. Singl z tohoto alba „My Sanctuary“ se stal úvodním trackem osmé edice kompilace In Search of Sunrise, v květnu 2010 dominoval žebříčkům trance music a vypracoval se mezi sto nejstahovanějších tracků na hudebním serveru Beatport.com.

First State stoupal strmě od samého začátku své kariéry a rok 2009 nebyl výjimkou. Všechny tracky, které Sander produkoval nebo remixoval v letech 2009 a 2010, se umístily v Top 10 serveru Beatport.com, zazněly v radio show A State of Trance a byly zařazeny na tracklisty stovek předních DJů a kompilací.

First State coby remixer jen za poslední rok obohatil o svůj magický nádech skladby Tiesta (například „Feel It in My Bones“), Dashe Berlina a 3 Drives a další remixy dokončuje.

Poptávka po značce First State obrovsky stoupla poté, co Sander spustil svou pravidelnou rozhlasovou show Crossroads. Dnes ji vysílá již více než dvacet partnerských stanic na všech kontinentech a s odvysíláním každého dalšího dílu roste její obliba i posluchačská základna. Na vlně tohoto úspěchu spatří koncem roku světlo světa první z plánované série výročních kompilací stejného jména.

First State samozřejmě nejen skládá, ale i hraje naživo. Loni procestoval celý svět: hrál mimo jiné v Austrálii, Jižní Africe, Británii, Irsku a USA. Objevil se také na několika nejslavnějších tanečních akcích jako Trance Energy, Godskitchen, Gatecrasher nebo Tomorrowland.

Před nedávnem vznikly u Black Hole Recordings tři nové labely: First State Music, First State Deep a First State House. Na nich bude vycházet hudba nejen z dílny First State, ale i od dalších slibných nováčků taneční scény. Koncem roku 2010 má vyjít remixové album Changing Lanes, na rok 2011 je v plánu chill out album. Je se určitě na co těšit.

 

Pořádájící agentura BTL Agency přináší rozhovor se Sanderem:

Ahoj Sandere, čekají tě 3 hraní v Čechách v rámci akce Trancefusion Magic. Jak se těšíš na české party people a kdy jsi tady vlastně naposledy hrál?

Ahoj, moc se těším! Naposledy jsem v Česku hrál v roce 2009; je tedy nejvyšší čas, abych se vrátil!

 

Na Trancefusion v dubnu si zahraješ po boku řady dalších světových hvězd. Jak hodnotíš z profesionálního hlediska takto poskládaný line up? A pravdu prosím!

Myslím, že je to opravdu hvězdný lineup. Vzhledem k velikosti té akce si myslím, že je fajn, že se pořadatelé nedrželi zpátky, když plánovali, koho pozvou!

 

Holandsko je všeobecně vnímáno jako líheň těch nejlepších trance DJs a jako místo, kde prostě trance je něco jako kulturní bohatství :-) To si fakt u vás skoro každý na trance ulítává?

Musím říct, že ne. Není pravda, že by tady všichni „ulítávali“ na trance. Scéna je velká, to jo, ale ne tak velká, jak bývala před pěti deseti lety. V Holandsku je bezkonkurenčně nejposlouchanějším elektronickým žánrem house a naší místní specialitou je „Dutch house“, tedy „holandský house“, jehož čelnými interprety jsou Chucky nebo Afrojack. Čím dál oblíbenější je taky dubstep. Nelze ale ignorovat fakt, že Nizozemsko je domovem jedněch z nejlepších a nejslavnějších producentů trance music.

 

Kdy tě to vlastně pohltilo?

Elektronická hudba se mi líbila odjakživa, poslouchal jsem Jean-Michela Jarrea i ELO. Hodně mě ovlivnil Tiesto a Paul van Dykovy rané sety z Love Parade. Pak už od trance nebylo cesty zpět.

 

Kolik je asi tak v Holansku DJs??? :-)

Haha, DJů je u nás fakt jak nasr... :-) NEBO Haha, u nás je DJ fakt snad každej druhej. Přesné číslo si snad ani netroufnu odhadnout.

 

Hmmm, tak to gratulujeme, že jsi jedním z nich, kterému se podařilo prorazit a vyčnívá! Na čem aktuálně pracuješ?

Díky moc! Nedávno jsem dokončil několik nových remixů, které vyjdou během příštích pár týdnů, a mám rozděláno několik singlů z nového alba Changing Lanes. Nejnovější singl, který zrovna vyšel, se jmenuje „Reverie“ a po něm někdy v březnu vyjde „Breathe on Me“.

 

Tak a teď obligátní a u DJs milovaná poslední otázka: Co bys vzkázal všem českým fandům? A dej si záležet, lákáš lidi na 3 akce!

Především chci poděkovat všem svým fanouškům za jejich skvělou podporu. Jen díky nim se můžu život tím, co mě baví a co mám rád. Do Česka se vracím po docela dlouhé době a pro fanoušky to tak bude první příležitost vidět „NOVÉHO“ First State – představím živý set a zahraju několik novinek i exkluzivních tracků a remixů. Moc se na to těším a nemůžu se dočkat. Takže, fanoušci... „See you at TranceFusion!“

Díky za rozhovor a budeme se těšit na setkání v Ostravě, v Praze a pak zase v Praze!

 

Aktualizováno ( úterý, 08 únor 2011 12:50 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner