Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Ukázka v barvách Red Bull rozšířena o proudové stroje

Ukázka v barvách Red Bull rozšířena o proudové stroje

Email Tisk

Ukázka v barvách Red Bull rozšířena o proudové strojeVedle již avizované ukázky historických letadel P-38L Lightning, B-25J Mitchell a F-4U-4 Corsair v barvách Red Bull, se na letošní Aviatické pouti premiérově představí i dvojice proudových letounů Alpha Jet. O víkendu 6. a 7. června 2015 tak budou moci návštěvníci pardubického letiště uvidět poprvé v České republice veřejné vystoupení těchto letadel v barvách Red Bull.

Letadly Dassault-Dornier Alpha Jet se počet strojů, které na Aviatickou pouť zavítají ze svého domovského hangáru v rakouském Salzburgu, rozroste na pět, což je doposud nejpočetnější účast na leteckých dnech v České republice.

Dvoumotorové proudové letouny Dassault-Dornier Alpha Jet vznikly na přelomu šedesátých a sedmdesátých let ve francouzsko-německé spolupráci. První prototyp vzlétl v roce 1973 a o pět let později začaly dodávky prvních sériových kusů vojenským letectvům Francie a Spolkové republiky Německo. Právě od německé Luftwaffe, která tento typ již vyřadila ze služby, pocházejí také stroje létající v barvách rudých býků. První kus začal u současného provozovatele létat v roce 2002 a v současnosti se jedná o jediné civilní Alpha Jety v provozu.

„S letadly Alpha Jet jsme se na pardubickém letišti poprvé mohli seznámit v červnu 1996, kdy na přátelskou návštěvu přilétli piloti z francouzského letiště Tours se čtveřicí těchto letadel,“ říká Ladislav Minařík z organizačního štábu Aviatické pouti.

Vedle dvojice Alpha Jetů se v bohatém, téměř pětihodinovém programu předvede také řada historických i moderních letadel. Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz .

Aktualizováno ( úterý, 28 duben 2015 11:07 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner