Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Historie a současnost Unikátní výstava o Keltech trvá už jen dva týdny

Unikátní výstava o Keltech trvá už jen dva týdny

Email Tisk

Unikátní výstava o Keltech trvá už jen dva týdnyUž jenom dva týdny, do 21. prosince 2012, můžete na zámku v Nasavrkách navštívit unikátní výstavu s názvem „Keltové ve východních Čechách".

Ideální příležitostí k návštěvě je například den otevřených dveří s přednáškou, který se koná ve čtvrtek 13. prosince 2012. "Tématem přednášky je „Keltské stavitelství a doba římská". Přednáška začíná v 17:30 hodin a přednášet budou archeologové PhDr. Jan Jílek a Mgr. František Kašpárek z pardubického muzea. Kromě toho mohou příchozí zdarma navštívit výstavu a připravili jsme také drobné keltské občerstvení. Všechny srdečně zveme," říká Anna Frantalová z občanského sdružení Boii o. s., které výstavu pořádá.

„Výstavu považujeme za velmi ojedinělý počin – podařilo se zde shromáždit archeologické nálezy z muzeí z celé republiky, návštěvníci tak uvidí opravdové skvosty," dodává Anna Frantalová. Kromě řady originálních nálezů z celého našeho regionu je k vidění také znázornění dílny na keltské mlýny pod Kunětickou horou, figuríny keltských bojovníků, hraný dokument o životě našich předků a mnoho dalšího.Boii o.s.

Speciální program je připraven také pro školní výpravy ze základních a středních škol z celého Pardubického kraje. Ty se mohou na výstavu předem objednat a zúčastnit se jí tak zcela zdarma. Pro žáky jsou připraveny pracovní listy, tematické hry a další didaktické aktivity. Výstavu realizuje občanské sdružení Boii o. s. ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a dalšími partnery v rámci projektu „Historie jinak". Výstava je umístěna ve 2. patře nasavrckého zámku a je otevřena každý den až do 21. prosince 2012.

foto: Tomáš Kubelka

Více informací naleznete na webových stránkách www.boii.cz.

Aktualizováno ( pátek, 07 prosinec 2012 16:04 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner