Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 25. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výstavy Urbanscape ve sklepě

Urbanscape ve sklepě

Email Tisk

Rudá spára - Denisa BelzováVe čtvrtek 3. května 2012 v 17,00 hodin se na vernisáži výstavy Urbanscape v galerii Kumšt Wesklepě na Resselově náměstí v Chrudimi představí brněnská malířka, která se již několik let ve svých olejomalbách věnuje tématu periferní a industriální krajiny. MgA. Denisa Belzová je doktorandkou na FaVU VUT v Brně v atelieru Martina Mainera. Motivy, které ve svých malbách zobrazuje, vycházejí především z jejího dětství, které prožila na sídlišti. Malba je pro Denisu cesta, je to jediný možný způsob jejího sebevyjádření a seberealizace. „Moje tvorba je mi nejniternějším projevem, je modlitbou a životním procesem,“ podotýká autorka.

 

V dnešní době, trošku pozapomínáme dokumentovat dobu posledních desítek let. Mnoho průmyslových “památek” se likviduje ve jménu modernizace a inovace. Téma průmyslové krajiny je tedy aktuální. Průmyslová krajina je pro malíře prožitkem civilizačních stop a krajiny. Autorka přistupuje k městské krajině jako k metafyzické duchovní zkušenosti, vycházející z klasické romantické malby.

„Výjev se stává místem kontemplace, přičemž světlo je hlavní postavou obrazového sdělení. Za podstatu své práce považuji především atmosféru obrazů, která v sobě zahrnuje světelnost, kompozici, barevnost. Zobrazuje výjevy, které navozují pocit osamělosti. Světlo slouží jako symbol a představitel Boží přítomnosti,” vyjadřuje se o své tvorbě autorka.

V tvorbě Denisy Belzové jsou betonové sloupy připomínkou archetypální antické architektury. Továrna tyčící se nad městem je chrámem civilizace – je zrůdná i krásná, je ničivá i působivě impozantní.

Výstavu pořádá o. s. MaChr za Chrudim malebnou. Galerie Kumšt Wesklepě se nachází na Resselově náměstí čp.135 a do jejích prostor se vchází přes prodejnu kávy a čaje Mlsný Pecivál. Těšíme se na Vás!

Více o autorce na www.denybel.cz

pozvánka Urbanscape

www.letak-chrudim.cz, www.facebook.com/letnikino.chrudim

Aktualizováno ( pátek, 27 duben 2012 08:17 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner
Banner
Banner