Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Usměj se, je to zdarma

Usměj se, je to zdarma

Email Tisk

Usměj se, je to zdarmaNa Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se v úterý konala první fáze projektu Štěstí v akci. Studenti se zúčastnili přednášky o marketingu a reklamě a následně workshopů, na kterých tvořili reklamy na věci za peníze nedosažitelné.

V úterý 22. února 2012 se studenti setkali s odborníky na marketing a design. Majitel reklamní agentury Leoš Motl ve své přednášce hovořil o reklamě jako takové. Zdůraznil také, že nic není pravda, ničemu se nesmí věřit, dokud se o tom člověk sám nepřesvědčí. Odborník na marketing Michal Zachar představil psychologii barev, jejich působení na vnímání člověka a také využití v marketingu.

Usměj se, je to zdarma

Studenti tak měli možnost nahlédnout do zákulisí výroby reklamy. „Pokud jsme jen jednomu člověku pomohli se na věc podívat jinak, mělo to smysl," hodnotí svoji účast na projektu oba přednášející. O štěstí Michal Zachar soudí, že „není nikdy o tom, co je vně nás, ale uvnitř nás. Učme se od dětí, ty jsou šťastné proto, že jsou."

Nabyté informace z přednášek studenti prakticky využili druhý den při kreativních workshopech, na kterých vytvářeli slogany podle metodiky holandské Loesje a plakáty a video spoty s reklamou na věci zadarmo. Projekt vyvrcholí v pondělí 27. února odpoledne na náměstí v Chrudimi, kde budou studenti „prodávat" inzerované nekomerční hodnoty. Výstupy z workshopů budou příští týden zveřejněny v ulicích Chrudimi a v médiích.

Přednášky a workshopy byly první fází projektu Štěstí v akci, který si klade za cíl propagovat neocenitelné a proto často opomíjené hodnoty, a tím poukázat na absurditu komerční reklamy. Projekt je financován z Nadace O2 Think Big, která podporuje neziskové projekty mladých lidí. Více informací o projektu naleznete na www.stestivakci.ic.cz, na www.o2thinkbig.cz a na Facebooku.

Usměj se, je to zdarma

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:43 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner