Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba V chrudimském divadle zazní nestárnoucí hity Queen

V chrudimském divadle zazní nestárnoucí hity Queen

Email Tisk

Queenie

Ve středu 22. listopadu 2017 se v Chrudimi uskuteční benefiční koncert kapely QUEENIE. Jak její název napovídá, jde o revival slavné skupiny Queen. Ta patří mezi nejoblíbenější a nejvlivnější rockové skupiny všech dob. V Divadle Karla Pippicha začne v 19 hodin jedinečné vystoupení, během něhož zazní hity Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Somebody to Love, Radio Ga Ga, A Kind of Magic, The Show Must Go On a mnohé další.

Queenie si zakládají na přesném a autentickém pojetí písní svých idolů, díky čemuž jsou nejúspěšnější Queen tribute kapelou v České republice a jednou z nejlepších tribute kapel na světě. Zároveň usilují o dokonalost pódiového projevu včetně zvuku, světel a choreografie. Jednotliví hudebníci v čele se zpěvákem Michaelem Kluchem jsou i fyzicky podobní svým vzorům.

Ve své kariéře Queenie odehráli na tisíc koncertů po několika kontinentech, objevují se v televizních pořadech a velmi si považují pozvání na oficiální narozeninovou oslavu královny Alžběty II. Svůj obor definují jako koncertní divadlo, jsou žádaným interpretem na veřejných i soukromých kulturních akcích a několikrát ročně vyrážejí na turné do skandinávských a jiných zemí Evropy.

Lístky lze zakoupit v pokladně divadla, v informačním centru na Resselově náměstí a on-line na stránkách www.chrudimsobe.cz. Koncert pořádá Divadelní spolek Jana Nepomuka Štěpánka Chrudim. Z výtěžku bude financován rehabilitační pobyt Terezky Vargové v lázních v Piešťanech, který nehradí zdravotní pojišťovny.

Neváhejte, v předprodeji zbývá posledních několik lístků. Přijďte se pobavit a podpořit dobrou věc!

 

 

Skupina Queen

vznikla v roce 1970 v Londýně. Původně ji tvořili kytarista Brian May, zpěvák Freddie Mercury a bubeník Roger Taylor, o pár měsíců později se k nim přidal baskytarista John Deacon. Poprvé společně vystoupili 19. února 1971. Kapela vydala šestnáct studiových a několik živých desek a mnoho singlů. Nahrávky Queen osmnáctkrát obsadily první příčku albových hitparád po celém světě (např. desky A Night at the Opera, The Game, The Works či Innuendo). Vystoupení skupiny na akci Live Aid v roce 1985 bývá považováno za jeden z nejlepších koncertů všech dob. Charismatický zpěvák Mercury skonal 24. listopadu 1991 na následky AIDS.

Queenie

Aktualizováno ( čtvrtek, 16 listopad 2017 17:27 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner