Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim V chrudimských školkách se učili o zdravém stravování

V chrudimských školkách se učili o zdravém stravování

Email Tisk

V chrudimských školkách se učili o zdravém stravováníPedagogičtí pracovníci na několika chrudimských mateřských školách a rodiče s dětmi se v minulém roce díky projektu Zdraví na talíři dozvěděli, jak se správně stravovat a jak souvisí naše zdraví s tím, co jíme. Na realizaci projektu získalo Ekocentrum PALETA grant v rámci programu Zdravé město a Místní Agenda 21 na rok 2012.

„Nejvíce se nám osvědčily návštěvy předškolních  tříd  s pedagogy  přímo v alternativní  zdravé  jídelně  Kruh  zdraví.  Děti se  tam  nejen  dozvěděly  o  tom,  jak  souvisí zdraví  se  zdravým  způsobem  stravování,  ale mohly zdravé dobroty i ochutnat. Domů si pak odnesly  letáček  s recepty,  a  tak  se  dostaly  osvětové  informace  i  k jejich  rodičům,“  říká  o  nejúspěšnější aktivitě projektu Mgr. Lada Kalinová, ředitelka chrudimské pobočky Ekocentra PALETA. „Těchto ochutnávek se zúčastnilo celkem 71 dětí s učitelkami MŠ,“ doplnila Kalinová.

Do realizace projektu Zdraví na talíři se zapojily tři chrudimské mateřské školy - MŠ Dr. Malíka, MŠ Strojařů, MŠ Sv. Čecha – a chrudimský Mama klub. Kromě již zmíněných ochutnávek vytvořilo Ekocentrum PALETA v rámci projektu i celoroční osvětový zážitkový program pro rodiče s předškolními dětmi „Mami, tati, jdeme vařit“ a workshopy „Stravování v souladu s přírodou“ pro rodiče a personál MŠ. Celkové náklady projektu, jehož smyslem bylo šířit zásady zdravé výživy nejen do chrudimských mateřských škol, ale i do domácností, činily necelých 26 tis. Kč, z čehož prostředky poskytnuté z programu Zdravé město Chrudim přesáhly jen o málo 10 tis. Kč.

„Velmi kladné ohlasy na projekt nás přesvědčily o jeho přínosu a  určitě  budeme hledat cesty, jak rozvíjet osvětu  v oblasti  zdravé  výživy  na  školách i do  budoucna.  Díky  projektu  jsme  také nastartovali plodnou spolupráci se zdravou jídelnou Kruh  zdraví,  kterou  hodláme i nadále  rozvíjet,“ naznačila další směřování Ekocentra PALETA v této oblasti Mgr. Kalinová. 

Projekt, který probíhal v tomto roce od února do listopadu, byl podpořen grantovým programem Zdravého města Chrudim a MA 21.

 

Aktualizováno ( středa, 09 leden 2013 11:08 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner