Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní V mozkoherně dokážete úžasné věci - třeba hýbat kuličkou silou mysli

V mozkoherně dokážete úžasné věci - třeba hýbat kuličkou silou mysli

Email Tisk

MindballPohybovat předměty, aniž byste se jich fyzicky dotýkali, není sci-fi. Přístroj Mindball, který funguje na principu snímání mozkových vln, to umožňuje.

Uprostřed stolu je dráha s kuličkou, tu ovládají hráči pouze svou hlavou. Vyhrává ten, kdo dostane kuličku do soupeřovy branky. Kulička reaguje na stav mysli. Aby ji hráči uvedli do pohybu, musí se umět uvolnit a koncentrovat.

Do naší mozkoherny jezdí lidé trénovat mozek a pobavit se. Připravujeme speciální zábavné neurotréninky. Využíváme Mindball a další přístroje jako je Mindflex, různé druhy mozkohraček, mozková ouška a softwary pro trénink paměti, koncentrace a prostorové představivosti. To vše kombinujeme s tradičními a osvědčenými technikami trénování paměti,“ popisuje trenérka mozku Eva Fruhwirtová, která vybudovala první českou mobilní mozkohernu. Ta kamenná je v Třebíči. Lidé tam chodí jako do posilovny. Netrénují však svaly, ale mozek a mentální kondici.

 

Proč trénovat mozek? Také proto, abychom nehledali auto na parkovišti.

Mozek je jako sval. Stejně jako posilujeme tělo pro lepší fyzickou kondici, je potřeba trénovat mozek pro dobré mentální výkony – v práci, doma, ve škole. „Díky neuroplasticitě mozku se jeho struktura proměňuje při každé aktivitě. Vznikají nové neuronové spoje, dokonce i nové mozkové buňky. Vědci zjistili, že mozek je tak fascinující, že při selhání jedné části může jiná oblast mozku převzít její funkci. Pro nás z toho vyplývá, že mozek se v průběhu života mění a záleží na nás, jak,“ vysvětluje Eva Fruhwirtová a dodává, že mozek můžeme trénovat i v každodenním životě. Zkuste místo kalkulaček více používat počítání zpaměti, nebo třeba nákupy bez nákupního seznamu, nevyhýbejte se hraní pexesa s dětmi. „Až pojedete do supermarketu autem, zaparkujte ho na jiném místě než obvykle. Bude vás to nutit přemýšlet, kam jste to vlastně zaparkovali,“ nabádá Fruhwirtová.

 

Mindball

 

Darujte chytrou zábavu. Mindball využívají také firmy na svých akcích

Zábavný trénink mozku v první české mozkoherně je vhodný dárek k narozeninám, promoci, svatbě, výročí, ale také jako jako program pro rodinný výlet. Vezměte s sebou rodinu a přátele, nebo darujte dárkový poukaz do mozkoherny. Mindball a mozkohračky jsou atraktivním programem na firemních akcích. Přitahují pozornost a lidé se nejen skvěle pobaví ale zároveň získají zpětnou vazbu o fungování svého mozku.

 

Mindball

 

Kontakt:
Eva Fruhwirtová
tel. 737 103 866  |  fruhwirtova@efcomm.cz  |  www.mindball.eu

Aktualizováno ( pátek, 10 únor 2017 18:59 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner