Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Atletika V Pardubicích poběží půlmaraton i loňští vítězi

V Pardubicích poběží půlmaraton i loňští vítězi

Email Tisk

Půlmaraton se v Pardubicích poběží již posedmé Loňští šampioni Kamínková i Pavlišta, mnozí medailisté z minulých let, a také chodkyně Drahotová se chystají na sobotní mistrovství republiky v půlmaratonu. Ten se poběží 15. dubna 2017. Již posedmé za sebou budou hostit tento závod Pardubice.

Velmi zajímavá konkurence by se měla sejít zejména v kategorii žen, kde vedle loňské vítězky Petry Kamínkové nechybí stříbrná Petra Pastorová, ani nejúspěšnější půlmaratonkyně MČR, šestinásobná šampionka Ivana Sekyrová, a už tak ostrou konkurenci ještě posiluje chodkyně Anežka Drahotová. Do okruhu adeptek předních pozic bychom pak měli počítat i Taťánu Metelkovou (čtyři mistrovské medaile) či Danielu Havránkovou (bronz z MČR v maratonu 2014).

Není bez zajímavosti, že ani jedna z hlavních favoritek nestartovala na půlmaratonu v Praze (a pouze Pastorová už „půlku“ letos běžela) a tak teprve v Pardubicích doopravdy poznáme, jaký je poměr sil. „Třeba to bude pěkný souboj,“ říká trochu tajemně Ivana Sekyrová a přidává i jedno přání: „Doufám, že konečně někdo z mladých překvapí.“

A jak vidí sobotní závod obhájkyně? „Já už běhám hlavně pro radost, a závodím, jak mi tělo dovolí,“ říká Petra Kamínková. „Jsem zdravá, ale připravená? To byste se musel zeptat tak před deseti lety,“ směje se zkušená běžkyně z Olomouce, která má doma více než čtyři desítky mistrovských titulů. A jestli přidá svůj 42. kousek do sbírky? „Pokusím se o to, budu ale mět radost, když budu stát na stupních. Anebo i za páté místo v čase 1:18,“ přemítá i o kvalitním výkon, který by ji uspokojil. „Jsme tam samé veteránky a Anežka je zase po zranění, je to hodně otevřené,“ myslí si Kamínková.

Ambice Anežky Drahotové se odvíjejí od její domény chůze, v níž závodila minulý víkend v Poděbradech. „Loni jsem půlmaraton neběžela, tak moc ani nevím co očekávat. V Pardubicích to pro mě bude hlavně zpestření jako u většiny běžeckých závodů. A taky to beru jako test fyzické připravenosti před soustředěním, na které odjíždíme hned poté,“ říká Drahotová, kterou pak v polovině května čeká první vrchol sezóny chodecký Evropský pohár v Poděbradech.

www.pardubickyvinarskypulmaraton.cz | facebook.com/pardubicky-pulmaraton 

Aktualizováno ( čtvrtek, 20 duben 2017 05:52 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner