Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 23. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Atletika V Pardubicích poběží půlmaraton i loňští vítězi

V Pardubicích poběží půlmaraton i loňští vítězi

Email Tisk

Půlmaraton se v Pardubicích poběží již posedmé Loňští šampioni Kamínková i Pavlišta, mnozí medailisté z minulých let, a také chodkyně Drahotová se chystají na sobotní mistrovství republiky v půlmaratonu. Ten se poběží 15. dubna 2017. Již posedmé za sebou budou hostit tento závod Pardubice.

Velmi zajímavá konkurence by se měla sejít zejména v kategorii žen, kde vedle loňské vítězky Petry Kamínkové nechybí stříbrná Petra Pastorová, ani nejúspěšnější půlmaratonkyně MČR, šestinásobná šampionka Ivana Sekyrová, a už tak ostrou konkurenci ještě posiluje chodkyně Anežka Drahotová. Do okruhu adeptek předních pozic bychom pak měli počítat i Taťánu Metelkovou (čtyři mistrovské medaile) či Danielu Havránkovou (bronz z MČR v maratonu 2014).

Není bez zajímavosti, že ani jedna z hlavních favoritek nestartovala na půlmaratonu v Praze (a pouze Pastorová už „půlku“ letos běžela) a tak teprve v Pardubicích doopravdy poznáme, jaký je poměr sil. „Třeba to bude pěkný souboj,“ říká trochu tajemně Ivana Sekyrová a přidává i jedno přání: „Doufám, že konečně někdo z mladých překvapí.“

A jak vidí sobotní závod obhájkyně? „Já už běhám hlavně pro radost, a závodím, jak mi tělo dovolí,“ říká Petra Kamínková. „Jsem zdravá, ale připravená? To byste se musel zeptat tak před deseti lety,“ směje se zkušená běžkyně z Olomouce, která má doma více než čtyři desítky mistrovských titulů. A jestli přidá svůj 42. kousek do sbírky? „Pokusím se o to, budu ale mět radost, když budu stát na stupních. Anebo i za páté místo v čase 1:18,“ přemítá i o kvalitním výkon, který by ji uspokojil. „Jsme tam samé veteránky a Anežka je zase po zranění, je to hodně otevřené,“ myslí si Kamínková.

Ambice Anežky Drahotové se odvíjejí od její domény chůze, v níž závodila minulý víkend v Poděbradech. „Loni jsem půlmaraton neběžela, tak moc ani nevím co očekávat. V Pardubicích to pro mě bude hlavně zpestření jako u většiny běžeckých závodů. A taky to beru jako test fyzické připravenosti před soustředěním, na které odjíždíme hned poté,“ říká Drahotová, kterou pak v polovině května čeká první vrchol sezóny chodecký Evropský pohár v Poděbradech.

www.pardubickyvinarskypulmaraton.cz | facebook.com/pardubicky-pulmaraton 

Aktualizováno ( čtvrtek, 20 duben 2017 05:52 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner