Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Zdraví V Pardubickém kraji se opět hledají pěstouni

V Pardubickém kraji se opět hledají pěstouni

Email Tisk

V pardubickém kraji se opět hledají pěstouniDěti potřebují rodinu a v Pardubickém kraji žije stále mnoho dětí v ústavních zařízeních, které i při nejlepší snaze nemohou dětem nahradit individuální péči v přirozeném prostředí rodiny. Rodinné prostředí potřebují zažít i děti staršího věku a děti jiného než většinového etnika. Také děti s různým stupněm postižení mají právo na to, aby žily v rodině – ať už vlastní nebo náhradní.

 

Občanské sdružení Amalthea, které pomáhá dětem, rodičům a pěstounům, opět hledá zájemce o pěstounskou péči. Úkolem pěstounů je nabídnout dítěti, které nyní vyrůstá v ústavu nebo se jeho rodina ocitla v těžké životní situaci a nemůže se o něj postarat, místo ve své rodině. Dalším úkolem je navázat s dítětem bezpečný vztah, po kterém dítě touží, doprovázet ho v jeho radostech i starostech a být mu oporou při hledání vztahu k jeho rodičům i širší rodině.

Pěstouni jsou finančně podporováni státem, pěstounství je tedy do jisté míry také profesí přinášející finanční odměnu, zároveň klade na pěstouny požadavky, které zajistí, že je dítě v pěstounské rodině v bezpečí a spokojené.

Na webových stránkách http://amalthea.cz najdete další informace o pěstounské péči, rádi se s Vámi setkáme také osobně – 28. listopadu 2013 od 17 hodin v Kavárně u čerta v Chrudimi.
V případě zájmu o setkání zavolejte na číslo 773 952 819 nebo napište na e-mail pestouni@amalthea.pardubice.cz, odpovíme Vám také na Vaše další otázky.

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:34 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner