Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Válečná scéna během Aviatické pouti v Pardubicích připomene události v Tichomoří

Válečná scéna během Aviatické pouti v Pardubicích připomene události v Tichomoří

Email Tisk

Válečná scéna během Aviatické pouti v Pardubicích připomene události v TichomoříMezi návštěvníky Aviatické pouti jsou velice oblíbené velkoprostorové scény přibližující nějakou významnou historickou událost. Děj se odehrává jak na nebi, takipřímo před diváky, kde nadšenci v dobových uniformách asautentickou výzbrojí předvádějí i to, cose odehrávalo na zemi. Jedna z letošních scén, která se ve dnech 28. a 29. května představí na pardubickém letišti návštěvníkům Aviatické pouti, bude připomínat boje v Tichomoří.

„V prosinci letošního roku uplyne sedmdesát pět let od japonského útoku na americkou námořní základnu Pearl Harbor uskutečněný 7. prosince 1941. Hned následující den Spojené státy a Velká Británie vyhlásily Japonsku válku a válečný konflikt se od té chvíle stal opravdu celosvětovým. Významnou úlohu v Tichomoří zastávalo vedle námořnictva také letectvo. Některé z typů zúčastňujících se bojů představíme i divákům Aviatické pouti. Především se bude jednat o dvoumotorový létající člun Catalina, který bude bezesporu hvězdou letošního ročníku. Ve scéně s ním bude účinkovat i americký palubní torpédový bombardér Grumman Avenger, který diváky zaujme svou mohutností, ale i sklopným křídlem, nutným pro skladnější hangárování na letadlových lodích. V roli protivníka se představí replika slavného japonského palubního stíhacího stroje Zero,“ říká o jedné z velkoprostorových scén a v ní vystupujících historických letadlech Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Válečná scéna během Aviatické pouti v Pardubicích připomene události v Tichomoří

Scénu na zemi patřičně oživí nadšenci z klubů vojenské historie a bude se opět jednat o jeden z unikátů, protože ukázky bojů z Tichomoří jsou na evropském kontinentu nevídané. Vše doplní nezbytné pyrotechnické efekty a odborný komentář. S technikou vystupujících military klubů se budou moci návštěvníci seznámit i v rámci pozemního programu, který bude po oba dny, 28. a 29. května 2016, na pardubickém letišti probíhat již od dopoledních hodin.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Aktualizováno ( pondělí, 02 květen 2016 12:51 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner