Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Vánoce za všechny prachy aneb Co nového na FAMU

Vánoce za všechny prachy aneb Co nového na FAMU

Email Tisk

Vánoce za všechny prachy aneb Co nového na FAMUFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 22. prosince 2011 od 20 hodin.

Vánoce za všechny prachy aneb Co nového na FAMU - Unikátní pásmo, které jinde a jindy jen tak neuvidíte. Servírovat se budou nejnovější dílka studentů FAMU, mezi nimi i premiéra filmu Nejrychlejší Matěj na světě (20 min.). Jde o ztřeštěnou pohádku od mladého chrudimského tvůrce Tomáše Pavlíčka,v níž si roli kouzelné babičky střihla Zuzana Bydžovská a hudební doprovod nahrála pardubická punková skupina Volant. Autor sám provede publikum celým večerem a bude vstřícný ke všem zvědavcům.

Těšit se můžete i na hraný snímek CageyTigers (25 min.), o kterém jeho režisér Aramisova říká: „Je to příběh o přátelském trojúhelníku, ze kterého se pozvolna stává trojúhelník milostný. To vše v improvizovaném stylu připomínajícím tvorbu československé nové vlny." Stojí za zmínku, že film byl letos vybrán do studentské sekce Cinéfondationna festivalu v Cannes.

Hlavní postavou v Malém okruhu pozornosti (25 min.) je režisér. Název dílka, které natočil Josef Tuka, je divadelním termínem znamenajícím naprosté soustředění herce při představení. Do tohoto kruhu nikdo nemůže zasáhnout, herec se soustředí pouze na svůj výkon. Divadelní režisér (Miroslav Krobot) si profesní návyk přenáší i do soukromého života. Jeho postoj, jednání a gesta jsou sice elegantní a efektní,ale rodinný život se mu rozpadá.

Další snímky odtajníme nejspíš až v kině. Určitěmezi nimi bude i nějaký dokument a animovaná chuťovka. A možná mezi nás zavítá někdo z famáckých tvůrců... Váš předvánoční shon nezklidníme, ale zpestříme!

Vánoce za všechny prachy aneb Co nového na FAMU

Více na http://fkchrudim.unas.cz.

Aktualizováno ( středa, 21 prosinec 2011 12:24 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Krásná žena patří všem, ošklivá jen tobě.

INDICKÉ PŘÍSLOVÍ


Reklama

Banner
Banner
Banner