Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Ve Skutči vsadili na Verdiho

Ve Skutči vsadili na Verdiho

Email Tisk

Ve Skutči vsadili na VerdihoZa necelé dva měsíce odstartuje XI. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Letošní ročník nabízí opravdu pestrý program, o čemž vypovídá i fakt, že dva pořady jsou již beznadějně vyprodány. Velký zájem je také o opery, z nichž jedna 2. března 2014 festival zahájí.

Nesmrtelné dílo vrcholného představitele romantického hudebního dramatu Giuseppe Verdiho. Tak by se dala charakterizovat opera Rigoletto, která se na skutečském jevišti odehraje první březnovou neděli.  Jedná se o tragický příběh dvorního šaška a jeho krásné dcery. Rigoletto se rozhodne nechat zavraždit svého pána, poté co zjistí, že se do něho Gilda zamilovala. Ta se za něho obětuje a k Rigolettově překvapení dostane místo těla mantovského vévody tělo své dcery. S operou, ověnčenou dvěma cenami včetně ceny diváků za nejlepší inscenaci na festivalu Opera 2013, přijede Jihočeské divadlo České Budějovice.

„Za kvalitní provedení opery se mohu divákům osobně zaručit. Zhlédl jsem ji na otáčivé scéně v Českém Krumlově a zanechala ve mně opravdový umělecký zážitek, který bych přál prožít i všem skutečským,“ vyjádřil se k opeře starosta Skutče Pavel Novotný.

I druhá opera je z pera výše zmíněného italského hudebního skladatele. Tentokrát zpracoval autobiografický román Alexandra Dumase ml. Dáma s kaméliemi. Tragický příběh nejslavnější pařížské kurtizány pod názvem La traviata přiveze 16. dubna 2014 Divadlo F. X. Šaldy z Liberce, které s operou sklízí úspěchy v rámci evropského turné. Velmi kladné ohlasy zaznamenala ve Skutči divadelní podoba Dumasova románu Dáma s kaméliemi, kde hlavní roli ztvárnila Sabina Laurinová.

Návštěvníci jistě nepochybí nákupem vstupenky ani na jednu z nabízených oper.Více informací naleznete na http://festival-hudebni.skutec.cz

 

Aktualizováno ( úterý, 14 leden 2014 13:16 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner