Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Ve Skutči vsadili na Verdiho

Ve Skutči vsadili na Verdiho

Email Tisk

Ve Skutči vsadili na VerdihoZa necelé dva měsíce odstartuje XI. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Letošní ročník nabízí opravdu pestrý program, o čemž vypovídá i fakt, že dva pořady jsou již beznadějně vyprodány. Velký zájem je také o opery, z nichž jedna 2. března 2014 festival zahájí.

Nesmrtelné dílo vrcholného představitele romantického hudebního dramatu Giuseppe Verdiho. Tak by se dala charakterizovat opera Rigoletto, která se na skutečském jevišti odehraje první březnovou neděli.  Jedná se o tragický příběh dvorního šaška a jeho krásné dcery. Rigoletto se rozhodne nechat zavraždit svého pána, poté co zjistí, že se do něho Gilda zamilovala. Ta se za něho obětuje a k Rigolettově překvapení dostane místo těla mantovského vévody tělo své dcery. S operou, ověnčenou dvěma cenami včetně ceny diváků za nejlepší inscenaci na festivalu Opera 2013, přijede Jihočeské divadlo České Budějovice.

„Za kvalitní provedení opery se mohu divákům osobně zaručit. Zhlédl jsem ji na otáčivé scéně v Českém Krumlově a zanechala ve mně opravdový umělecký zážitek, který bych přál prožít i všem skutečským,“ vyjádřil se k opeře starosta Skutče Pavel Novotný.

I druhá opera je z pera výše zmíněného italského hudebního skladatele. Tentokrát zpracoval autobiografický román Alexandra Dumase ml. Dáma s kaméliemi. Tragický příběh nejslavnější pařížské kurtizány pod názvem La traviata přiveze 16. dubna 2014 Divadlo F. X. Šaldy z Liberce, které s operou sklízí úspěchy v rámci evropského turné. Velmi kladné ohlasy zaznamenala ve Skutči divadelní podoba Dumasova románu Dáma s kaméliemi, kde hlavní roli ztvárnila Sabina Laurinová.

Návštěvníci jistě nepochybí nákupem vstupenky ani na jednu z nabízených oper.Více informací naleznete na http://festival-hudebni.skutec.cz

 

Aktualizováno ( úterý, 14 leden 2014 13:16 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Miluj mě, když si to nejmíň zasloužím. Právě tehdy to nejvíc potřebuju.

švédské přísloví


Reklama

Banner
Banner
Banner