Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Velkolepá letecká podívaná je již za dveřmi

Velkolepá letecká podívaná je již za dveřmi

Email Tisk

aviaticka_poutPardubické letiště bude tento víkend 5. a 6. června 2010 hostit řadu zajímavých letadel. Poprvé se na pardubickém letišti potkají letadla, která byla vyrobena a vzlétla ve stoleté historii naší aviatiky. Tradičně je pardubické letiště po oba dny otevřeno od osmi hodin, diváci tak budou mít dostatek času si prohlédnout veškerou techniku, navštívit prodejní trhy a další program, který je pro ně připraven. Hlavní velkolepá divadelní show bude začínat již v 11.30 vystoupením Ústřední hudby AČR společně s pardubickými mažoretkami Berušky.

Po slavnostním zahájení bude již pardubické nebe patřit velkolepé letecké show tentokrát spojené i s pozemním programem rozsáhlý prostor pro diváky včetně velkoplošné obrazovky nabídne přítomným divákům co nejreálnější obrazy z historie letectví v Čechách.

Ve více než čtrnácti obrazech se ve vzduchu i na zemi setkají minulost se současností. Celou atmosféru obrazů bude umocňovat živá hudba, velice citlivě doladěná reprodukovanou hudbou. Sedmihodinový program bude zajímavou atrakcí pro všechny návštěvníky Aviatické pouti.

O výjimečnosti a jedinečném programu svědčí zájem i účast zahraničních novinářů nejen z Evropy, ale například i z Austrálie.

Dětský program bude lákadlem i pro ty nejmenší. S pohádkovými postavami si budou moci projít cestu Letem světem do pohádky. Na konci této cesty je čeká speciální medaile vyrobené pro tuto příležitost, navíc mohou vyhrát zajímavé ceny. S herci Východočeského divadla Josefem Pejchalem a Martinou Sikorovou si zazpívají
oblíbené pohádkové písničky. Zájemce o nahlédnutí do budoucnosti uspokojí známá numeroložka a kartářka Jana Skálová.

Česká pošta si nejen pro sběratele filatelisty připravila výplatní známku s přítiskem speciálně vyrobenou k oslavě sto let aviatiky. Známku si můžete nalepit na pamětní list a nechat orazítkovat příležitostným poštovním razítkem. Kromě toho si lze zakoupit nové písmenkové známky Čtyřlístek a řadu dalších filatelistických skvostů.

Předpovědi počasí jsou k pořadatelům Aviatické pouti zatím velice příznivé. Po oba dva dny by se měly teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a mělo by svítit sluníčko.
Návštěvníci, kteří zavítají do Pardubic mají možnost se dopravit na letiště kromě osobní dopravy i městskou hromadnou dopravou číslo 8. Tak budou zcela jistě ušetřeni složitějšímu zaparkování svých vozidel v areálu letiště.

Vchod pro návštěvníky je tradičně hlavní bránou vojenského letiště. Vstupenky v ceně 250 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti lze zakoupit v Městském informačním centru Pardubice, na webu tiket portál nebo přímo na místě.

Vzhledem k bohatému letovému programu s délkou šest a půl hodiny nebudou po oba dva dny pořádány vyhlídkové lety.

Podrobné aktuální informace najdete na www.aviatickapout.cz

Aktualizováno ( čtvrtek, 03 červen 2010 10:00 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner