Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Volání kukačky - kniha, kterou čte celý svět

Volání kukačky - kniha, kterou čte celý svět

Email Tisk

Volání kukačky - kniha, kterou čte celý světNakladatelství Plus vydá detektivní příběh Volání Kukačky od Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) 20. února 2014

Světový bestseller vyjde s původní anglickou obálkou v překladu Ladislava Šenkyříka. Ve stejný den uvede společnost eReading do prodeje elektronickou verzi tohoto kritikou vysoce ceněného románu.

Ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pronevidomé K. E. Macana vyjde Volání Kukačky také v Braillově slepeckém písmu. V březnu bude následovat audioverze.

Volání Kukačky se pyšní cenou za druhou nejlepší knihu roku 2013 v kategorii „Thriller & Detektivka" na serveru goodreads.com, je třetí nejlepší knihou roku 2013 podle zákazníků internetového obchodu Amazon, má také titul The New York Times bestseller.

 

 

 

 

 

J.K.Rowling

Volání Kukačky je napínavý detektivní román, v němž se poprvé setkáváme s Cormoranem Strikem, neobyčejným a charismatickým soukromým detektivem, který svou originalitou najde mezi současnými detektivy jen stěží sobě rovného. „Příběh soukromého detektiva Cormorana Strika plně zapadá do tradice detektivních románů anglosaské školy a svým způsobem reflektuje i osud autorky, která napříkladn eváhá z pozice outsidera sžíravě si dobírat svět absurdního přepychu. J.K. Rowlingová patří k nejlepším současným autorkám mainstreamové literatury, což se neodvozuje z počtu prodaných výtisků (v této disciplíně dnes pravděpodobně nenajde na světě konkurenci), nýbrž z jejího literárního projevu, k jehož nejsilnějším stránkám lze počítat především výrazný smysl pro rytmus příběhu a napětí i schopnost s odstupem vnímat tragikomické prvky lidského života. Bylo mi ctí její nejnovější dílo překládat,"uvedl Ladislav Šenkyřík po dokončení překladu.

Robert Galbraith – pseudonym J. K. Rowlingové – nyní dokončuje další případ Cormorana Strika, proto se můžeme těšit na pokračování, které bude jistě neméně čtenářsky vděčné jako Volání Kukačky. Pramen invence a literárního talentu stvořitelky Harryho Pottera se totiž očividně ani zdaleka nevyčerpal. Nakladatelství Plus očekává doručení rukopisu druhého dílu do konce tohoto roku.

 

 

PlusNakladatelství PLUS sezaměřuje na kvalitní mainstreamovou literaturu různých žánrů s důrazem na angloamerickou a českou prózu, věnuje se též objevné literatuře non-fiction a komiksům. Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako Graham Greene, J.G. Ballard, J. K. Rowlingová, H. P. Lovecraft, Josef Škvorecký nebo Ondřej Neff.

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

Aktualizováno ( úterý, 04 únor 2014 17:12 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner