Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 21. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Votvírák 2010 otevřel sezónu velkým stylem

Votvírák 2010 otevřel sezónu velkým stylem

Email Tisk

votvirakO víkendu 11. – 13. června 2010 proběhl další, v pořadí již čtvrtý ročník, největšího hudebního festivalu Votvírák 2010 v republice. Na letišti Boží Dar v Milovicích se během tropického víkendu vystřídalo přes 60 000 nadšených návštěvníku. Navzdory pátečnímu tropickému počasí se festival udál v pohodovém a poklidném duchu. V sobotu se jemně ochladilo a příznivé počasí a hudební program, tak přilákalo další desítky tisíc návštěvníku.

V pátek svým vystoupením asi nejvíce potěšila návštěvníky festivalu „ česká rokcová legenda“, kapela Olympic včele s Petrem Jandou, Čechomor, slovenští No Name, rocková formace Wohnout, Mig 21 včele s Jiřím Macháčkem, stále populárnější ústečtí rockeři  UDG, Tublatanka nebo hip- hopoví. V sobotu všechny přítomné rozburácel Arakain, Vilda Čok a jeho Bypass,  skvělá Věra Špinarová, statečně bojující se závažnou nemocí Anna K, kutnohorské Rybičky 48, Sunshine, moravští O5&Radeček či punkoví Plexis.

Na své si na letošním Votvíráku přišlo také hip- hopové publikum. Sobota se pro mnohé stala svátkem hip-hopu, protože na pódiu rádia Spin vystoupila snad celá špička česko – slovenského hip-hopové nebe. Největší ohlas u publika měl Rytmus a jeho Kontrafakt.

Na čtyřech pódiích se během necelých tři festivalových dnů vystřídalo přes 500 účinkujících z České a Slovenské republiky. Na festivalu se zahráli kapely snad všech populárních hudebních žánrů. Akce skončila v neděli 13. června  úderem třetí hodiny ranní.. „ Rád bych touto cestou poděkoval všem návštěvníkům letošního Votvíráku, že nás i letos dorazili v tak hojném počtu.“ Sdělil jednatel festivalu Votvírák Roman Fejt.

Festival Votvírák také překonal český rekord ve třídění kelímků od piva. Návštěvníci milovického open-airu vytřídili neuvěřitelných 53 468 kelímků, ze kterých vytvořili hada dlouhého 600,76 metrů!

Diváci si na památku také mohli zakoupit originální triko s logem nebo si zakoupit další suvenýry z festivalového krámku.

Více informací a fotografií, které vystihují atmosféru festivalu naleznete na www.votvirak.cz

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na INTERBEAUTY PRAGUE

SOUTĚŽ o rodinnou hru DŮM SNŮ

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner
Banner
Banner