Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 21. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Votvírák překonal český rekord

Votvírák překonal český rekord

Email Tisk

votvirakPřesně šest dní vydržel oficiální český rekord žamberského festivalu JamRock v délce hada z pivních kelímků. V sobotu jej v rámci projektu Autorizované obalové společnosti EKO-KOM s názvem ČISTÝ FESTIVAL překonal velkolepým způsobem Votvírák. Návštěvníci milovického open-airu vytřídili neuvěřitelných 53 468 kelímků, ze kterých vytvořili hada dlouhého 600,76 metrů!

Návštěvníci měli na Votvíráku k dispozici kontejnery a pytle na tříděný odpad, kelímky, ostatní plasty a papíry mohli organizovaně odevzdávat za odměny v podobě nápojů a dárků zdarma na speciálním stánku Zelený bod. „Jsme moc rádi, že návštěvníky českých festivalů projekt Čistý festival zaujal. Je fajn, že si lidé uvědomují, že stačí málo k tomu, aby se pohybovali v čistém a kulturním festivalovém prostředí, ne v moři odpadků a kelímků. Zároveň nás těší, že řada návštěvníků nestojí o odměny za přinesené kelímky, čistější festival si dělají jen pro radost,“ říká manažer projektu Čistý festival Milan Anděl.

Stánek Zelený bod měli návštěvníci Votvíráku k dispozici po oba dny konání festivalu a využili ho skutečně plnohodnotně. Každou minutu konání festivalu přinesli v průměru 42 kelímků, za odměnu si odnesli 1500 piv a další dvě tisícovky dárků. Díky návštěvníkům i kapele Mandrage, která se do třídění zapojila, se podařilo na stánku Zelený bod vytřídit dvě třetiny ze všech kelímků, které byly na Votvíráku využity. Po skončení festivalu byl had z pivních kelímků rozložen a přemístěn do speciálně přistaveného kontejneru, který byl svezen na třídící linku. Plasty budou dále předány k recyklaci a druhotnému využití (více o využití vytříděných plastů najdete na webu http://www.cistyfestival.cz/).

Pořadatelé Votvíráku si za přístup k tříídění odpadů vysloužili oficiální certifikaci společnosti EKO-KOM s názvem ČISTÝ FESTIVAL, kterou budou obhajovat v příštím roce. Již příští týden bude o stejný certifikát usilovat festival UNITED ISLANDS.

Soutěž českých festivalů o největší množství vytříděných kelímků a další informace najdete na oficiálním webu http://www.cistyfestival.cz/ nebo na stránkách Čistý festival na Facebooku.

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na INTERBEAUTY PRAGUE

SOUTĚŽ o rodinnou hru DŮM SNŮ

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner
Banner
Banner