Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Vozíčkáři si v Pardubicích budou moci zahrát basketbal!

Vozíčkáři si v Pardubicích budou moci zahrát basketbal!

Email Tisk

Vozíčkáři si v Pardubicích budou moci zahrát basketbalAktivně založení vozíčkáři mají ve východních Čechách šanci zkusit si nový sport: basketbal. Ten se zatím rozvíjí na Moravě a v Praze, kde svádějí vyrovnané souboje tři týmy zkušených hráčů. V Pardubicích se dosud lidé s tělesným postižením mohli věnovat hlavně atletice či stolnímu tenisu a v Kolíně hrají sledge hokej.

Nabídku vyzkoušet si košíkovou na vozíku připravil Jaroslav Menc, dlouholetý trenér dívčích týmů BK Studánka Pardubice. "Můj kamarád utrpěl loni úraz a skončil na vozíku. Byl to náruživý sportovec, hodně lyžoval, jezdil na kole, hrál fotbal. A tak jsme spolu hledali sport, kterému by se nyní mohl věnovat," vysvětluje Menc prvotní impuls.

Vozíčkáři si v Pardubicích budou moci zahrát basketbal!Záměr dostal letos v zimě konkrétní podobu. "Hledáme zájemce starší 15 let, muže i ženy. Důležitá je chuť sportovat, přihlásit se můžou naprostí začátečníci! Od září chceme trénovat v tělocvičně jedné základní školy, která je bezbariérová," shrnuje 35letý muž vše podstatné. Tréninky se budou konat pod záštitou zmíněného basketbalového klubu jednou týdně a budou maximálně dvouhodinové. Metodickou pomoc přislíbil zástupce vozíčkářského týmu Hobit Brno.

"Zatím se nám ozvali dva vozíčkáři z Pardubic a dva z Hradce Králové, což je málo. Rád budu trénovat i deset či patnáct lidí najednou," říká Jaroslav Menc. A s úsměvem dodává, že zpočátku půjde hlavně o to, aby si vozíčkáři protáhli tělo a pořádně se zapotili. Základy basketbalu si totiž můžou osvojit i na běžném mechanickém vozíku, zatímco k prestižnímu zápasu už je nutný speciálně uzpůsobený, poměrně drahý vozík.

Pokud si chcete v Pardubicích zkusit basketbal na vozíku, zavolejte na telefon 602 419 411 nebo pošlete e-mail na adresu jmenc@seznam.cz.

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 08 duben 2010 14:37 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner