Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Vychází Cizinka, bestseller, který vám nesmí uniknout

Vychází Cizinka, bestseller, který vám nesmí uniknout

Email Tisk

CizinkaKniha Cizinka udělala z neznámé spisovatelky Diany Gabaldonové knižní celebritu doslova přes noc. Podle osmidílné ságy vznikl jeden z divácky nejúspěšnějších seriálů posledních let. Ten je ve světě i u nás známý pod názvem Outlander. Cizinka nyní vychází v novém vydání.

Diana Gabaldonová je současná americká spisovatelka, a jen tak mimochodem uznávaná vědkyně se třema akademickými tituly - ze zoologie, mořské biologie a kvantitativní behaviorální ekologie.

Dvanáct let přednášela na univerzitě, pak se rozhodla pro psaní. Jak sama říká - práce, děti i muž jí dělali radost, proto přemýšlela, čemu se věnovat ve volném čase. A tak si řekla, že napíše historický román. Jen tak pro potěšení.

A ono se za pár let stane, že někdo vaši knihu označí jako „nejchytřejší historický sci-fi dobrodružný a romantický příběh, jaký kdy napsala držitelka titulu Ph.D.“ (magazín Salon) 

 

 

 

 

 

  • Knihy se do dnešního dne prodalo přes neuvěřitelných 25 000 000 výtisků.
  • Cizinka vyšla už ve 35 zemích.
  • První vydání se objevilo za velkou louží v roce 1991. Kniha tehdy neznámé Diany Gabaldonové měla přes šest set stran a v knihkupectvích vůbec netušili, kam ji zařadit.
  • Nejnovější díly seriálu se v těchto dnech částečně natáčejí v Čechách.
  • Autorka bdí nad natáčením osobně. Scénáře, natočené materiály, castingy a vůbec všechny materiály musí projít jejím schválením.

 

Cizinka

Knižní i filmová předloha Cizinky

Nádherná a drsná příroda, hrdí Skotové, pohnutá historie, mysteriózní prvek a milostný příběh - tyto přísady dělají z Cizinky opravdovou pochoutku pro čtenáře. Je rok 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov prožít druhé líbanky.

Během poklidné idyly narazí na zvláštní kámen, kterého se dotkne. Najednou se ocitá v osmnáctém století. Jak si v této situaci poradí žena navyklá na přísnou racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Kniha získala prestižní cenu Rita Award a zařadila se po bok New York Times bestsellerů.

Cizinka

Celá oktalogie se prozatím českého překladu nedočkala. Nakladatelství Omega plánuje vydat dva díly ročně. Jednotlivé části najdete pod názvem Cizinka, Vážka v jantaru, Mořeplavec, Bubny podzimu, Hořící kříž a Hořící keř 2. Ostatní na něj zatím čekají.

Obdobný úspěch sklízí také filmová verze Cizinky, divákům známá pod názvem Outlander. První řada letos běží u nás, světovou premiéru si odbyla loni. V roce 2016 se představí druhá série. Fanoušci Cizinky i kritici chválí tvůrce seriálu za to, že děj knih pokrývá děj seriálu. S nepodstatnými drobnostmi i velkými motivy se vypořádali s notnou dávkou grácie. Vypadá to, že hercům byly role ušité rovnou na míru. Seriál táhne trio hlavních představitelů - Caitriona Balfe (Podfukáři, Plán útěku), Sam Heughan a Gary Lewis. Zajímavostí je, že část natáčení probíhá v Praze.

 

 

OmegaNázev knihy:       Cizinka
Autor:                   Diana Gabaldon
Rok vydání:         2015
Počet stran:         712
Vazba:                 vázaná
Jazyk:                  čeština
Formát:                130x200 mm
EAN:                    9788073902681
ISBN:                   978-80-7390-268-1

E-shop:               www.knihyomega.cz

 

  

OmegaNakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami. Chce vyjít vstříc hlavně čtenářům, kteří marně shání svého oblíbeného spisovatele a nedaří se jim ho nikde sehnat. Také vychází vstříc zejména studentům, kteří potřebují klasickou četbu do školy za velmi příjemné ceny. Spektrum titulů postupně rozšiřuje o další témata, a také se věnuje i novým autorům a knihám, které dosud u nás nevyšli. V budoucnu plánuje publikovat i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny.

Nakladatelství spolupracujeme s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky a mnoha externisty různého zaměření. Mezi jeho knihami si vybere každý čtenář podle svého gusta — vydává publikace v pestré škále edičních řad.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů, mezi nimiž najdete napínavé historické příběhy, ale také díla se společensky závažnou tematikou.

Specialitou mezi edicemi je regionální literatura — zde se věnuje legendám k daným městům z celé České republiky. Speciálně se zabývá vydáváním knih o Brně, hradu Špilberku, legendám brněnského podzemí nebo slavné brněnské hantýrce ,,Hantec".

Se známými osobnostmi se seznámíte také, ať už je to eroticko-psychologický román TROJKA známého moderátora, novináře a zpívajícího spisovatele Richarda Sachera. Tak jsou v přípravě další knihy se známými osobnostmi českého showbyznysu.

Aktualizováno ( úterý, 06 říjen 2015 11:45 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Každá móda, která vyšla z potřeb a ne z výstřednosti, je milá.

Radiguet


Reklama

Banner