Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výstavy Výstava betlémů v Poličce začíná

Výstava betlémů v Poličce začíná

Email Tisk

Pohyblivý betlémTaky už cítíte tu atmosféru nadcházejících Vánoc? A máte rádi předměty spojené s tímto obdobím? Tak to si nenechte ujít velkolepou výstavu betlémů v Centru Bohuslava Martinů v Poličce, která byla zahájena v neděli 21. listopadu 2010 ve 14 hodin, a potrvá až do 9. ledna 2011.

Celou výstavu zahájila výtvarnice a etnografka Kamila Skopová, která zároveň připomněla prastarou tradici výroby betlémů a stále neutuchající zájem současné generace o betlemářství.

O vánoční hudební doprovod se postaral žesťový kvintet ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů. Vánočně naladilo i přichystané občerstvení v podobě vanilkových rohlíčků, vánočního čaje a svařeného vína.

V průběhu zahájení výstavy měli návštěvníci možnost zhlédnout více než 40 betlémů z období od 2. poloviny 19. století až po současnost. Betlémy jsou vyrobeny z nejrůznějšího materiálu - od klasických vyřezávaných ze dřeva, přes papírové, keramické, pletené z vlny či z kukuřičného šustí.
Snad největší zájem vzbudil pohyblivý betlém bratrů Mrázových z Horního Újezdu. Velkému ohlasu se těšil i nejstarší z vystavených betlémů, Krahulcův, pocházející již z roku 1884.

Slavnostní zahájení výstavy se setkalo s velkým úspěchem, o čemž také svědčí, že na ni zavítalo téměř 300 návštěvníků. Velké poděkování patří nejen návštěvníkům, kteří v neděli do Centra Bohuslava Martinů zamířili, ale hlavně těm, kteří betlémy na výstavu zapůjčili.

Výstava betlémů bude v Centru Bohuslava Martinů k vidění až do 9. ledna 2011. Návštěvníci ji mohou zhlédnout i o vánočních svátcích, a to 24. prosince od 9.00 do 14.00 hod., 25. - 31. prosince od 10.00 do 16.00 hod. 1., 2. a 3. ledna 2011 bude centrum pro veřejnost zavřeno.

  

Aktualizováno ( čtvrtek, 25 listopad 2010 16:48 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner
Banner