Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Příroda Ostatní Výstava botanických ilustrací

Výstava botanických ilustrací

Email Tisk

Výstava botanických ilustracíMédia všeho druhu zcela ovládla fotografie, přesto se moderní botanika bez kvalitních ilustrací neobejde. Právě pro podporu a vyhledání nových talentovaných ilustrátorů, kteří by byli schopni se věnovat botanické ilustraci, vznikla soutěž O nejlepší botanickou ilustraci.

Výstava botanických ilustrací, která bude zahájena slavnostní vernisáží dne 6. 9. 2011 v 18.30 h., v budově Vodních zdrojů v Chrudimi a potrvá do 23. 9. 2011, představuje kresby ze dvou ročníků této soutěže, kterou vyhlašuje Přírodovědná společnost a internetový magazín BOTANY.cz.

Spolupořadateli soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsou již tradičně také Botanická zahrada hl. m. Prahy, Ústav experimentální botaniky Akademie věd ČR, Katedra experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Katedra filozofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a nakladatelství Granit.V obou ročnících měli soutěžící za úkol nakreslit jeden požadovaný druh a jeden druh podle vlastní volby. V roce 2010 byl vyžádaným druhem prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) Budova Vodních zdrojů Chrudimv roce 2011 jím byla tolije bahenní (Parnassia palustris). Prvního ročníku se zúčatnilo 30 amatérských i profesionálních ilustrátorů z České republiky i Slovenska, ve druhém ročníku se o umístění ucházelo 26 soutěžících z České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Odbornou porotu vždy tvořili profesionální výtvarníci a botanikové. Slavnostní vyhlášení výsledků každého ročníků probíhalo ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. m. Prahy, kde byla soutěžní díla též vystavena.

Chrudimská výstava představuje většinu prací z obou ročníků soutěže, uvidíte tedy na ní díla nejen oceněná. Věříme, že tato výstava bude hodnotným zážitkem nejen pro milovníky rostlin.


Více na http://botany.cz.

Aktualizováno ( úterý, 06 září 2011 12:49 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner