Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Příroda Ostatní Výstava botanických ilustrací

Výstava botanických ilustrací

Email Tisk

Výstava botanických ilustracíMédia všeho druhu zcela ovládla fotografie, přesto se moderní botanika bez kvalitních ilustrací neobejde. Právě pro podporu a vyhledání nových talentovaných ilustrátorů, kteří by byli schopni se věnovat botanické ilustraci, vznikla soutěž O nejlepší botanickou ilustraci.

Výstava botanických ilustrací, která bude zahájena slavnostní vernisáží dne 6. 9. 2011 v 18.30 h., v budově Vodních zdrojů v Chrudimi a potrvá do 23. 9. 2011, představuje kresby ze dvou ročníků této soutěže, kterou vyhlašuje Přírodovědná společnost a internetový magazín BOTANY.cz.

Spolupořadateli soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsou již tradičně také Botanická zahrada hl. m. Prahy, Ústav experimentální botaniky Akademie věd ČR, Katedra experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Katedra filozofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a nakladatelství Granit.V obou ročnících měli soutěžící za úkol nakreslit jeden požadovaný druh a jeden druh podle vlastní volby. V roce 2010 byl vyžádaným druhem prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) Budova Vodních zdrojů Chrudimv roce 2011 jím byla tolije bahenní (Parnassia palustris). Prvního ročníku se zúčatnilo 30 amatérských i profesionálních ilustrátorů z České republiky i Slovenska, ve druhém ročníku se o umístění ucházelo 26 soutěžících z České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Odbornou porotu vždy tvořili profesionální výtvarníci a botanikové. Slavnostní vyhlášení výsledků každého ročníků probíhalo ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. m. Prahy, kde byla soutěžní díla též vystavena.

Chrudimská výstava představuje většinu prací z obou ročníků soutěže, uvidíte tedy na ní díla nejen oceněná. Věříme, že tato výstava bude hodnotným zážitkem nejen pro milovníky rostlin.


Více na http://botany.cz.

Aktualizováno ( úterý, 06 září 2011 12:49 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner