Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

Email Tisk

Vyžití pro volný čas nabízejí i malá městaLuže/Košumberk – Malá města jsou často pro své obyvatele útočištěm pouze na přespání. Veškerý život obyvatel se odehrává ve větších městech poblíž. Jiným směrem se rozhodli jít představitelé města Luže, kteří pro své občany připravili za poslední rok řadu možností pro kulturní vyžití a nabízí tak svým obyvatelům příležitosti, jak trávit volný čas přímo v jejich bydlišti.

"Za poslední roky jsme hodně investovali do našeho hradu, rozšířili jsme expozice, zpřístupnili dosud uzavřené prostory a hrad jsme dovybavili, aby se zde mohly konat různé kulturní akce. Díky tomu se návštěvnost zvedla z 1200 návštěvníků v roce 2010 na neuvěřitelných 7300 v roce 2013. Jsem za to moc rád a doufám, že v letošním roce návštěvnost ještě překonáme," raduje se starosta města Luže Radek Zeman.

Město se chopilo také pořádání kulturních akcí. Na hradě pravidelně v létě promítá kino a pořádá divadelní představení. Ve sportovním areálu a na náměstí pořádá různé koncerty a zavedlo tradiční vánoční trhy. Trhy s čerstvými výrobky se letos dále rozšíří do pravidelných dnů během celého roku. Pro seniory během roku pořádá koncerty a setkání.

V místní sokolovně vedení města provedlo velké úpravy za 3 miliony korun. „Udělali jsme zde akustické úpravy, nainstalovali novou jevištní technologii, scénické osvětlení a kvalitní zvukovou aparaturu. Díky tomu můžeme začít realizovat další kulturní program ať už to jsou divadelní představení, koncerty či přednášky, které do teď byly odkázány jen na přízeň počasí,“ vysvětluje Radek Zeman, starosta Luže.

Město zároveň přišlo se zajímavým nápadem. Chce podporovat vztah mladých občanů ke kultuře a k aktivnímu využívání volného času. Začalo pořádat ve zrekonstruované sokolovně koncerty začínajících kapel, jakými jsou například skupiny Slepá idea nebo Nekřič. „Tato iniciativa se setkala s velmi pozitivním ohlasem, rozhodně v ní chceme pokračovat dále,“ vysvětluje starosta Zeman.

Do investic zahrnulo město Luže i stavbu kryté tribuny na fotbalovém stadionu za 800 tisíc korun. Diváci si tribunu chválí, výrazně se zlepšila návštěvnost fotbalových utkání. Fotbalový stadion tak aktuálně pojme 120 diváků.

 

Aktualizováno ( středa, 02 duben 2014 06:30 )  

Banner

Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner