Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 24. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování #WORKYinNYC - Díl 09 - Poslední noc v NY

#WORKYinNYC - Díl 09 - Poslední noc v NY

Email Tisk

#WORKYinNYC - Díl 09 - Poslední noc v NYJelikož mě čeká celý den v zoo, tak jsem si ráno trochu přispal. Po snídani, kterou jsem odbyl v blízkém delicatessen (v česku = lahůdky) jsem vyrazil do čtvrti Bronx, kde sídlí největší metropolitní zoo v USA. Jako obvykle jsem využil pay-what-you-wish vstupného a u pokladny zaplatil pouze 1$ jako příspěvek na krmení. I zde bylo znát na návštěvnosti vstupné zdarma.

09zooZoo je sice velká a podle některých průvodců dokonce jedna z největších na světě, ale zvířat moc k vidění nebylo. Ne, že by jich v Bronx Zoo měli málo, ale jednoduše se schovávala. Upřimně se jim ani nedivím, že se před těmi davy schovávají. I když jsem Zoo prošel křížem krážem, tak i v té pražské jsem strávil více času a viděl více zvířat, než za tři hodiny tady. Proto jsem se rozhodl, že se vydám jinam. A jelikož mi už vypršela týdenní jízdenka na metro, musel jsem po svých.

Jak jsem již zmínil, nacházel jsem se ve čtvrti Bronx. Ta je známá svou kriminalitou, chudobou a hip hopem. Což bylo ostatně vidět i slyšet. Když jsem procházel špinavými uličkami, potkával jsem postávající skupinky a nevyvolávalo to ve mně zrovna klid. Nicméně stojí za to nějaké newyorské čtvrti navštívit a porovnat život v nich.
Přes Corona Park, ve kterém jsem viděl spousty veverek, až k Yankees Stadium. Ano, opět na baseball. Včerejší zážitek ve mně zanechal silný dojem, tak si ho jdu dnes užít ještě jednou.

Tentokrát jsem navštívil i sousední bar, který byl plný zpívajících fanoušků a hodinu před začátkem utkání se vydal na stadion. I dnes jsem měl zakoupený lístek do nejvyššího patra a vzhledem k dnešní návštěvě (podle mého dohadu dnes přišlo 50 tisíc lidí) jsem zde musel skutečně být. Tedy alespoň do poloviny utkání. Prostě mi to nedalo a zkusil jsem se protlačit do kotle, který se nacházel přímo naproti domácí metě. Odměnou mi byl krásný výhled na celý stadion.

#WORKYinNYC - Díl 09 - Poslední noc v NY

Po zápase, který dnes New York Yankees s přehledem vyhráli, jsem se přeplněným metrem vydal domů. A jelikož se do postele dostanu až v neděli (za 3 dny), tak si ji jdu pořádně užít.

Aktualizováno ( středa, 13 září 2017 10:05 )  

Banner

Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o vstupenky a knihy Miro ŽBIRKY

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner