XII. keltský festival LUGHNASAD na Veveří

XII. keltský festival LUGHNASAD na VeveříKČT Kudrna pořádá na hradě Veveří již XII. festival KELT & WORLD MUSIC.

Zveme vás všechny na festival, který se bude konat 1. srpna 2015 přímo na nádvořích hradu Veveří, na severozápadním okraji Brna u Brněnské přehrady.

Vám (a nejen Vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival LUGHNASAD pořádaný CK a KČT KUDRNA, který bude opět zasazen do nitra hradu Veveří. Vše vypukne 1. 8. a zahrají vám JAROSLAV SAMSONK LENK – úvodní koncert zadara, POUTNÍCI – legenda z Brna, KELT GRAS BAND (Břidličná), ROC¨HANN (Bratislava), ASONANCE (Praha), VINTAGE WINE (Praha).

Uvidíte budování keltské vesničky. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Stanete se svědky obřadu s druidy, kněžkami a ohněm i šílené jezdecké šou.

Ani tentokráte zde nebude chybět Quadrilla s irskými a skotskými tanci, bubeníci, dudáci, divadelníci, šílené jezdecká a ohňová šou Petra Rainocha, kněžka i druid…

Program

8:00  –  9:00 start keltského 15 km tažení (turistického pochodu) „Pohádkou máje“ od dolní (jižní) brány od 9.00. stavba keltské vesničky KELTOI a otevírání stylových řemeslnických krámků (kováři, kovotepci, švartneři, mincíři, hrnčíři, šperkaři, kožešníci, krejčíři, bylinkáři, mastičkáři, …) i občerstvovacích oáz (jídlo, pití, lekvary, medovina, chmelovina, švestkovina… kocovina)
od 12:00 keltské hrátky pro děti i dospěláky, hodování, soutěžení, zkoušení pravého dávného keltského žití, včetně řemesel, věštění, magie…i šamanské kameny a rituální malování na tělo. Ukázky dravých ptáků.
Možné prohlídky hradu. Toto do 17:00 hod. i bez vstupenky na festival.

Příhrádek (od 15 hodin placený prostor)

14:00 JAROSLAV SAMSONK LENK – úvodní koncert zadara

15:00 POUTNÍCI – legenda z Brna

16:30 QUADRILLA – irské a skotské tance + výuka

17:00 KELT GRAS BAND (Břidličná)

18:30 BUBNOVÉ JAMMOVÁNÍ – rytmy bubnů pro protažení a roztančení

19:00 ROC¨HANN (Bratislava)

20:30 VÁCLAV ROUT – dudácké skotské variace + tance

21:00 ASONANCE irské a skotské písně, songy i balady v tradičním podání

22:30 OHNIVÉ PŘEKVAPENÍ – na počest Lugha boha Slunce

23:00 VINTAGE WINE (Praha)

 

XII. keltský festival LUGHNASAD na Veveří

Více info na http://www.kudrna.cz/lughnasad.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.