Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Z radnice v Luži se rozletí radiové vlny

Z radnice v Luži se rozletí radiové vlny

Email Tisk

Z radnice v Luži se rozletí radiové vlnyRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila městu Luže licenci k provozování vlastního rádia s názvem Rádio Luže, a to na dobu 8 let. Vysílat bude na frekvenci 93,2 po celý den.

Původní plán však byl mnohem prostší. Luže plánovala nahradit klasické hlášení obecního rozhlasu z tlampačů rádiovým vysíláním.

„Původně jsme plánovali vysílač o síle dvou wattů, jenže by nás v okolí takřka neslyšeli, takže jsme jej posílili a pak přišla myšlenka, proč bychom měli vysílat jen v krátkém časovém intervalu, když můžeme informace doplnit hudbou a vysílat po celý den," řekl lužský místostarosta Jiří Sochor. Programová skladba nového rádia je zatím v plenkách.

„Technicky to bude vypadat tak, že každou celou hodinu odvysíláme informační servis, nebo se po půlhodině budou střídat aktuální zprávy z mikroregionu s informacemi o kultuře," doplňuje Jiří Sochor. Na programu se budou podílet také školy. Čas mezi těmito bloky vyplní hudba, která bude vysílaná v žánrových celcích. Vysokých poplatků se však Jiří Sochor nebojí.

Rádia mají výhodu v tom, že platí Ochrannému svazu autorském pět procent z celkových příjmů, takže když si uděláme malé příjmy, budeme platit malé poplatky. Provoz rádia bychom rádi financovali z reklamy," uvedl místostarosta. „Je to unikátní věc, aby samospráva měla svoje rádio. Myslím si, že v tomto mediálním věku dojde ke zkvalitnění přenosu informaci z radnice mezi občany," dodal lužský starosta Radek Zeman.

Vysílat by se mělo začít nejpozději do šesti měsíců.

 

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:23 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner