Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Za školou s Hurvínkem

Za školou s Hurvínkem

Email Tisk

Za školou s HurvínkemU příležitosti zahájení nového školního roku pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 4. září 2016 zábavné odpoledne nejen pro děti nazvané "Za školou s Hurvínkem". Jeho součástí budou krátká divadelní představení v podání herců Divadla Spejbla a Hurvínka, tematická prohlídka muzejní expozice s úkoly nebo oblíbený výtvarný workshop.

Postavička Hurvínka, který společně se Spejblem tvoří nejslavnější českou loutkovou dvojici, oslavila v letošním roce devadesáté výročí svého narození. Při této příležitosti otevřelo chrudimské Muzeum loutkářských kultur dvě výstavy věnované oslavenci a pořádá množství doprovodných akcí. V neděli 4. září od 14 do 18 hodin budou zejména dětští návštěvníci muzea moci rozptýlit chmury z opětovného začátku školních povinností právě s oblíbeným hrdinou, o kterém je známo, že si ze školy nebo otcovské autority často a rád nepokrytě tropí žerty. Herci Divadla Spejbla a Hurvínka vystoupí v MLK s pásmem tří krátkých představení ve 14.00, 14.45 a 15.30. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem v muzeu prosíme zájemce o představení o včasnou rezervaci na telefonním čísle 469 620 310.

Součástí zábavného odpoledne bude rovněž tematická prohlídka expozice Muzea loutkářských kultur se zábavnými úkoly i oblíbený výtvarný workshop. Vedle toho budou vyhlášení vítězové prázdninové cestovatelské soutěže "Vezměte Hurvínka na dovolenou", jejíž hlavní cenou jsou vstupenky na představení Spejbla a Hurvínka na jejich domovské scéně v Praze. Vítěz bude vedle toho moci navštívit i zákulisí divadla a setkat se s oblíbenými hrdiny osobně.

Přijďte přivítat Spejbla a Hurvínka po prázdninách v Chrudimi a užít si příjemné odpoledne s nádechem babího léta! Vstup na akci "Za školou s Hurvínkem" je zdarma, návštěvník hradí pouze běžné vstupné.

Za školou s Hurvínkem

Další informace o Muzeu loutkářských kultur najdete na www.puppets.cz.

Aktualizováno ( úterý, 23 srpen 2016 19:30 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner