Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Za týden ožije Střelnice dětmi

Za týden ožije Střelnice dětmi

Email Tisk

bambiriada_dobrovolniciPříští týden se do Chrudimi sjedou organizace pracující s dětmi a mládeží z celého Pardubického kraje, aby představily svojí činnost a prezentovaly se na akci s názvem Bambiriáda. Ta letošní se koná 24. a 25. května 2012 a hostí ji, po dvou letech, opět park Střelnice.

Pořadatelé z Občanského sdružení Altus slibují pro i letošní rok velice zajímavý program. Prezentovat se zde bude zhruba 30 organizací z celého Pardubického kraje. „Těšit se tak můžete na již tradiční skákací hrad, zahrajete si deskové hry v rámci projektu Hrajeme si s Chrudimkou či s pojišťovnou Flexi si můžete vyzkoušet simulátor surfování. Zajímavý stánek zde bude mít také Armáda ČR nebo tradiční účastníci Boii z Nasavrk,“ říká Martin Benák, koordinátor Bambiriády.

Společnosti Samper.cz a Tvůjdj.cz si připravily speciální program, kdy si budou moci všichni návštěvníci vyzkoušet, jak vypadá zařízení a práce fotografů v ateliéru a práce DJů na akcích. „Součástí prezentace bude i karaoke spojené se soutěžemi o CD speciálně připravené pro tuto událost. Navíc si všichni budou moci z Bambiriády odnést památku v podobě okamžitě vytištěné fotografie s kamarády nebo rodinou,“ říká za obě společnosti spolumajitel Sampler.cz, Martin Laštůvka. Navíc zde bude možné získat Kartu mládeže EURO<26, díky níž můžete čerpat spoustu výhod.

Akci pro školy z okresu Chrudim si připravila akciová společnost České dráhy, která je celostátním partnerem Bambiriády. Pro všechny organizované skupiny nabízí přepravu zdarma regionálními vlaky. Více informací získáte na stránkách chrudimské Bambiriády.

Ani program na pódiu letos nezůstane pozadu. Do Chrudimi se vrátí bublinář Matěj Kodeš, který je držitelem mnoha českých, ale i světových rekordů. Své pěvecké umění vám předvede Leona Šenková, finalistka soutěže Česko-Slovensko hledá Superstar. Pokud chcete vidět adrenalinový zážitek na profesionální úrovni, přijďte se podívat na vystoupení BMX freestyle show. Na mobilní rampě vám 5 jezdců předvede dech beroucí triky. „Po loňském vystoupení skupiny 5Angels, jsme letos dali prostor podobným seskupením mezi nimiž nalezneme skupiny Luštěla, Action Girls nebo Retropic. Nebude chybět ani tradiční bambiriádní vystupující Jan Honza Lušovský nebo skupina historického šermu Familiaris Domini Regis,“ dodává k programu Matěj Zelinka, koordinátor pódiového programu.

Bambiriáda probíhá za přispění Pardubického kraje, města Chrudim.  Hlavním organizátorem je ČRDM.

Další informace získáte na webové adrese www.bambiriada.cz nebo www.bambiriada.chrudimka.cz, kde naleznete i fotogalerie z loňských ročníků.

 

Aktualizováno ( neděle, 20 květen 2012 22:08 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner