Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Žáci navrhli vytvořit cyklostezku do jejich školy

Žáci navrhli vytvořit cyklostezku do jejich školy

Email Tisk

Nadace PartnerstvíŽáci Základní školy Chrast v okrese Chrudim dnes předali zástupcům města, kraje a policie dopravní studii obsahující návrhy, jak zvýšit bezpečnost v okolí školy. Jedním z návrhů žáků je také vytvořit cyklostezku z Chrasti do Horky. ZŠ v Chrasti tak úspěšně ukončila školní projekt podpořený v letošním kole grantového programu Na zelenou Nadace Partnerství. Generálním partnerem programu je již třetím rokem finanční skupina AXA. Záštitu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Žáci nejprve zakreslili do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy, vyznačili místa, která považovali za nebezpečná a popsali, proč je tak vnímají. Poté vytvořili souhrnnou mapu okolí školy a předali ji dopravnímu odborníkovi. "Děti se setkaly se starostou sousední obce Horka, ze které dojíždějí do chrastecké školy. Probíraly s ním možnost vybudování 1 kilometr dlouhé cyklostezky a stezky pro pěší mezi Horkou a Chrastí. Chceme také vytvořit úschovnu kol v areálu naší školy," uvádí paní ředitelka Lenka Budínská, zodpovědná za školní projekt.

Dopravní inženýr na základě získaných podkladů zpracoval odbornou studii. Navrhl v ní, jak vyřešit vytipovaná riziková místa a celkově prostor v okolí školy z dopravně-bezpečnostního hlediska vylepšit. Právě tuto studii dnes žáci předali zástupcům města, Policie ČR a Pardubického kraje. Město Chrast tak ve studii získala kvalifikovaný podklad pro rozhodování o realizaci náročnějších stavebních úprav. Cílem školního projektu je, aby zastupitelstvo uvolnilo na konkrétní dopravní řešení prostředky ze svého rozpočtu.

"Programem Na zelenou chceme  především podporovat udržitelnou dopravu a propagovat zdravý životní styl. Snažíme se dětem vrátit možnost samostatně a hlavně bezpečně chodit nebo jezdit na kole do školy a přispět tak ke snížení dopravní zátěže našich měst a obcí," říká Radek Patrný z Dopravního programu Nadace Partnerství a dodává, že více informací naleznou zájemci na adrese  www.nadacepartnerstvi.cz/nazelenou.

"Za předchozí dva roky spolupráce s Nadací Partnerství na programu Na zelenou jsme si ověřili, že tento projekt splňuje naše očekávání a je jasným signálem pro naše klienty, že AXA je společensky zodpovědnou společností tam, kde působí. Těší nás rovněž velký zájem škol o účast na projektu a věříme, že tomu tak bude i nadále," říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA.

 

 

Aktualizováno ( středa, 14 říjen 2009 21:54 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner