Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Začíná 16. ročník ankety Zlatý Ámos

Začíná 16. ročník ankety Zlatý Ámos

Email Tisk

Logo soutěže Zlatý AmosV sobotu 11. října 2008 bude v Praze v Národním domě na Vinohradech v rámci koncertu Zpěváček Slávik slavnostně odstartován nový ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2008/2009. Je to opět příležitost pro žáky a studenty základních a středních škol ohodnotit své pedagogy.

"Pravidla ankety Zlatý Ámos jsou už od prvního ročníku stejná", říká ředitel ankety Slávek Hrzal. To znamená, že do přihlášky je třeba napsat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, popsat jednu příhodu s ním prožitou a připojit podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. To všechno do 31. prosince 2008 poslat na adresu Klub Domino, Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4.

Formulář přihlášky i další informace jsou k dispozici na www.zlatyamos.cz. Na této internetové adrese také organizátoři všechny přijaté přihlášky zveřejňují.

V lednu a únoru 2009 proběhnou regionální kola ankety. V nich budou žáci a studenti své návrhy obhajovat. Na začátek března je připraveno semifinále, ve kterém se prezentují navržení učitelé. Veřejné finále ankety se uskuteční v Praze v pátek 27. března 2009.

Anketa Zlatý Ámos tvoří jakýsi most mezi dvěma pedagogickými svátky. V říjnu, kdy pravidelně začíná nový ročník, je z rozhodnutí UNESCO světový den učitelů (5. října), v březnu, k výročí narození J. A. Komenského, kdy anketa vrcholí slavnostní korunovací, se slaví už tradičně den učitelů u nás (28. března).

Záštitu nad 16. ročníkem ankety Zlatý Ámos přijali: MŠMT ČR, hejtmani většiny krajů ČR a hlavní město Praha. Partnery jsou: Poštovní spořitelna, Folklorní sdružení ČR, Procter & Gamble, Právo a Český rozhlas. Spolupořadatelem ankety je Český rozhlas 2 Praha.

 

Aktualizováno ( úterý, 14 říjen 2008 20:47 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner